Виставка гравюр та екслібрисів “Струни серця” (присвячена художнику Е.І. Храпку)

123 засідання клубу «Кобзар» присвячене художнику з карпатського села Завалля Храпку Емануїлу Іллічу (1947-1999 р.р.).

Емануїл Ілліч Храпко народився 20 червня 1947 року в мальовничому покутському селі Завалля Снятинського району Івано-Франківської області.
Після десятирічки працював робітником в управлінні гірських річок, потім навчання в Івано-Франківському технікумі фізичної культури став учителем. Якийсь час був інструктором-методистом з фізкультури і спорту у колгоспі ім. Марка Черемшини.
Але Любов до мистецтва перемогла. Талановитий юнак влаштовується у колгосп художником-оформлювачем, багато самостійно працює над підвищенням знань та навичок в образотворчому мистецтві. Докладає багато зусиль, щоб створити у своєму селі Завалля краєзнавчий музей.
Емануїл Храпко брав активну участь у районих, та обласних виставках народної творчості. Його роботи отримували грамоти та призи. Працював у техниці ліногравюри, створив більше 100 графічних робіт у різних жанрах. Публікував свої статті та малюнки у районній та республіканській пресі.
На велику жаль на 52 році життя він пішов від нас, це сталося у 1999 році після тяжкої хвороби серця.
Художник був великий патріотом Незалежної України, через свою творчість дбав про розвиток народного мистецтва України. Він створив ряд серій гравюр присвячених Т.Г. Шевченко: «Джерельна проза Кобзаря», «Струни Кобзаря», «Солов’їний спів України», «Карпатська рапсодія» та серія екслібрисів для організацій книголюбів 25 областей України під назвою «Книголюби України – Кобзареві». Його персональні виставки пройшли у Києві та Канаді, у місті Палермо та музеї Т.Г. Шевченка у місті Ріджани, його роботи були подарені музеям цих міст.
На виставці у Дніпропетровському музеї «Літературне Придніпров’я» експонується серія гравюр, та екслібрисів «Струни серця», цьому заходу Регіональний клуб екслібриса та графіки «Кобзар» присвятив 123 засідання клубу.

Василь Хворост. Заслужений працівник культури України

Виставка триватиме: з 9 березня по 30 березня 2011 року
Адреса: пр. К.Маркса,64 (музей «Літературне Придніпров’я»)
Тел. для довідок: +38(0562) 778-01-00
Часи роботи музею: вівт., п’ятн., суб., нед. з 11:00 до 17:30 без перерви; середа з 11:00 до 20:00
Вартість квитків: 3 грн. для школярів, студентів; 6 грн. для дорослих.