Виставка «Два только года…или двести? Жестоких лет…» (Життя населення в роки німецько-фашистської окупації)

Сьогодні все частіше можна почути: «при немцах нам бы жилось лучше», «если бы немцы победили, мы бы жили сейчас как в Европе». Наша виставка – це спроба розповісти що  таке окупація насправді.

Німецько-фашистська армія вдерлася на територію Дніпропетровської області 13 серпня 1941 р., а вже наприкінці жовтня 1941 р. вся Дніпропетровщина опинилася під окупацією. Що це означало для її мешканців? Це означало, що віднині їхня земля, їхні будинки, могили їхніх пращурів тепер належали новим господарям.  Їхнє життя залежало тепер від настрою озброєної людини, а самі вони мали право лише підкорятися, або… померти.

На виставці представлені документи та фотографії, що розповідають  про жорстокий окупаційний режим, особисті речі окупантів та мешканців міста. За допомогою реконструкцій інтер‘єрів звичайного міського помешкання та підпільної конспіративної квартири, копій численних наказів фашистського командування щодо окупаційного порядку, німецьких агітаційних плакатів та пропагандистських фільмів ми намагалися відтворити гнітючу атмосферу страху і беззахисності простої людини перед добре налагодженою та нещадною машиною терору та пропаганди Третього Рейху.

Виставка триватиме: з 9 травня по червень 2011 року
Адреса: пр. К. Маркса, 16 (діорама “Битва за Дніпро”)
Тел. для довідок : (0562) 46-34-26
Часи роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний – понеділок);
Вартість квитків: 2 грн. для дітей; 4 грн. для дорослих.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*