Виставка інтуїтивного живопису Георгія Холода «Цей незбагненний, дуже рідний Всесвіт»

«Щоб всі омріяне збулося і нездійсненне сталось!»

Світ наш дійсно неосяжний і прекрасний. Кожен з нас є малесенькою часткою, своєрідним атомом цього безкрайнього так до кінця і непоясненого, багато в чому незрозумілого світу. Багато що можна тільки відчути. Відчути можна тільки Душею і Серцем. І виникає природне бажання і потреба поділитися пізнаним: і здивуванням, і радістю, і смутком через якийсь загальнодоступний засіб – в даному випадку це живопис. Живопис Георгія Холода інтуїтивний, так як пише саме відчуваючи, а не побачене з метою відобразити або просто скопіювати – для цього в кінці кінців існує фотоапарат.
З цієї точки зору художник не професія – це стан душі. Потреба і можливість переосмислення навколишнього світу, вираження суб’єктивного, і у вищій точці натхнення (прозріння) абсолютно об’єктивного ставлення до проблем і відкриттів, радісному і сумному, низинному і піднесеному. Всьому тому, що і є плоттю і кров’ю, Душею нашої світобудови, єдиного життя для всіх в єдиному нашому спільному світі і водночас одним-єдиним, але таким же безкрайнім унікальним світом Особистості, що і є головною цінністю творчості. Та й приводів для того, щоб Душа тривожилась і волала до Розуму навколо нас предостатньо. Може простіше не терзати своє серце, але що це за серце, якому не відомі терзання?
Виставка ця не є проектом. Як і всі вона, можливо, не вписується в будь-які формати шоу бізнесу. Безсумнівно, комусь набагато простіше вписати кожного з нас у якийсь формат. Що можна думати, що дивитися, що споживати і найголовніше купувати. Творчості художника можна назвати «первісній живопис», на відміну від російського «первісного», українське «первісне» набагато глибше – тут мова і про першовитоки, і про початковості сущого і в набагато меншому ступені про конкретну первісність. Ці картини можна порівняти з натхненням скульптора, який вперше висікаючи на кам’яних брилах зображення чогось вразила його так, що він змусив задуматися і про сенс буття, і про наше призначення на цій землі. Це натхнення ще не замутнено мальовничими канонами, нашаруваннями і впливом різних шкіл, стилів і правил, де рамки теорії тримають на короткому повідку ледве вловимий ефір почуттів, де кожна мить може виявитися миттю Істини, коли оголюється суть, саме живе єство людської природи і сил Всевишніх , або ноосфери за Вернадським, Космосу або самого Бога. На жаль, як висловився Едгар Аллан По, люди називають вигадкою все, що перевершує їх розуміння.
Ось і мета цієї виставки спробувати хоч трохи звільнити кожного з нас з полону штампів, форматів, буденності. Трохи більше зрозуміти один одного. Змусити відкрити своє Серце, наповнити Душу радістю, нехай іноді й через сум, поділитися відчуттями у надії на те, що світ повернеться для нас з вами ще однієї невидимою досі гранню у своїй Нескінченності. Будь-яка з цих картин здатна наповнити ваш Будинок особливою енергетикою, що перетворює часом ціле Життя, що дарує радість і надію.

Енергія Душі!
Без кордонів і рамок!
Від серця до серця! Приходьте!

Контакт з автором: 097-490-72-96, 050-484-25-48

Виставка триватиме: з 18 по 31 травеня 2011 року
Адреса: пр. К.Маркса,64 (музей «Літературне Придніпров’я»)
Тел. для довідок: (0562) 778-01-00
Часи роботи музею: вівт., п’ятн., суб., нед. з 11:00 до 17:30 без перерви; середа з 11:00 до 20:00
Вартість квитків: 3 грн. для школярів, студентів; 6 грн. для дорослих.