Виставка “Козацтво в дерев’яній мініатюрі”

Автором мініатюрних скульптур є народний майстер-різьбяр Сергій Львович Сакало, який вже багато років створює дивовижні гротескні фігурки та сюжети, що втілюються у дереві. Матеріалом для робіт слугує груша, що росте на Полтавщині. Козацька тематика для Сергія – це данина пам’яті предків, славетних запорозьких козаків. Сам Сергій Сакало і по лінії батька, і по лінії матері походить з козацького роду, тому тема козацтва, як він сам згадує, цікава йому ще з дитинства. Сергій виконує роботи на основі власної технології обробки дерева. Він не використовує хімічні барвники, кожен витвір має цілком природну основу.

На виставці буде представлено 10 авторських робіт, серед них вісім – це козацька тематика. «Козак з пістоллю», «Козак Мамай», «Козацький кінь» та інші мініатюри відкриють для відвідувачів світ гротеску в мистецтві різьблення. Центральна фігура – це «козак з рушницею», той охоронець степових земель, що зображений на гербі Дніпропетровської області. Цей витвір Сергій Сакало подарує Дніпропетровському національному історичному музею ім. Д.І. Яворницького.

В своїх гротескних роботах автор намагається відтворити психологію козаків. Фігурки поєднує козацька тематика, але в цій зовнішній схожості Сергій Сакало намагається показати внутрішнє розмаїття козацького життя.

В день відкриття автор презентує також інші свої роботи різних років. Серед них унікальним твором є «Алегоричний годинник» – виконаний у дусі середньовічних годинникових механізмів, цей дерев’яний витвір мистецтва працює, як справжній! До речі, в цьому криється таємниця витворів Сергія Сакала – в них є рухомі деталі. Доторкнутися до мініатюрних козаків можна буде під час відкриття виставки.

Унікальна міні-виставка працюватиме в будинку-музеї Яворницького протягом тижня. Поспішайте!

Виставка працюватиме з 5 по 12 жовтня 2011 року.
Будинок-музей працює: вівторок, середа, субота, неділя з 10 до 16 години.
Тел.: 47-27-61, 47-27-33.
Адреса будинку-музею: площа Шевченка, 5 (біля парку ім. Шевченка).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*