Міні-виставка до 100-річчя учасника війни Радченка М.Г.

24 листопада в залі № 7 Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького було відкрито міні-виставку, присвячену 100-річчю з дня народження учасника Великої Вітчизняної війни Радченка Матвія Гавриловича (1911 – 1992).
Радченко М.Г. народився 28 листопада 1911 р. в с. Каховка, тепер Павлоградського району Дніпропетровської області, в родині столяра. У 1921 р. родина переїхала до м. Дніпропетровська. Закінчив артучилище, став кадровим військовим. На фронті Великої Вітчизняної війни з перших днів. Обороняв Білорусію, Кавказ, був поранений. У 1944-1945 рр. демобілізувався. Працював майстром на Нижньодніпровському метизному заводі, а коли вийшов на пенсію, присвятив увесь свій час озелененню території заводу. Любив землю, людей і квіти і залишив після себе добру пам’ять і квітучий розарій та плакучі верби.
Матвій Гаврилович був нагороджений орденами: Червоної зірки, Вітчизняної війни; медалями: «За бойові заслуги», «За взяття Берліну», «За визволення Варшави», «За перемогу над Німеччиною», «За оборону Кавказу».