Виставка “Уніформа СРСР”

ДНІМ ім. Д.І. Яворницького до 80-річного ювілею Дніпропетровської області представляє виставку “Уніформа СРСР” (з приватної колекції А. Скрипкіна).

Сьогодні в колекції Андрія Скрипкіна нараховується близько ста комплектів радянської форми від 1940-х до 1980-х рр., хоча все починалося з пропозиції друга забрати його стару віськову форму.
Вся форма з колекції Андрія Скрипкіна справжня, пошита багато років тому. Кожний комплект збирається за фотографіями та описами тих часів — від мундирів та головних уборів до нагород та взуття. Сьогодні це нелегка справа, оскільки попит на такі речі невеликий, і пропозицій практично немає. На виставці буде представлена гордість колекції — форма залізничника 1963 року. Це — найдорожчий експонат колекції.
Розшукують обмудирування в різних місцях — від домашніх сховищ до інтернет-форумів та аукціонів. Іноді, відомі імена колишніх власників форми, але найчастіше – це (як, наприклад, «смуглянка» чи «Іван Бровкін») є узагальнені образи.
Загалом, на виставці буде представлено більш ніж 90 зразків військової форми різних родів військ: піхоти, артилерії, кавалерії, авіації, флоту, військової медицини, залізничних військ, навіть, військового оркестру; радянської уніформи: підрозділів ДАІ, цивільної авіації, учня ремісничого училища. Більше третини представленої колекції — це уніформа РККА періоду Великої Вітчизняної війни. Серед них – рідкісна форма кавалериста зразка 1941 р., форма курсанта суворівського військового училища (один з перших її варіантів), жіноча військова уніформа. А ще представлені погони-петлиці армії періоду СРСР та різних відомств.

Фотографії Сергія Вольського з відкриття виставки.

Виставка працюватиме з 19 жовтня до 30 листопада 2012 року
Адреса: пр. К.Маркса, 16
Тел. для довідок: (0562) 46-34-26
Час роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний: понеділок)
Вхід: 2 грн. –  дитячий, студентський; 4 грн. – дорослий

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*