Виставка “Спортивна слава Дніпропетровщини”

2012 рік дуже насичений спортивними подіями для нашої країни. Вперше в історії незалежної України нам випала честь прийняти фінальну частину Чемпіонату Європи з футболу, а вже в серпні цього року наші спортсмени представлятимуть державу на Літніх Олімпійських іграх в Лондоні. Тому недивно, що саме 2012 рік в Україні проголошений роком спорту та здорового способу життя. Залучився до вируючого спортивного життя нашої країни і Дніпропетровський національний історичний музей, що вперше, за історію незалежності України, в своїх стінах відкриває масштабну виставку, присвячену найактуальнішим на сьогодні темам – Олімпійським іграм та футболу.
На нашій виставці представлені матеріали видатних олімпійців Дніпропетровщини. Серед них речі відомого важкоатлета Султана Рахманова – трьохкратного олімпійського чемпіона, почесного громадянина м. Дніпропетровська: диплом про закінчення Дніпропетровського інституту фізичної культури та спорту, пояс важкоатлета, олімпійська куртка, посвідчення олімпійського чемпіона 1980 р., пам’ятна медаль «За вірну службу рідному місту». Неперевершений спортсмен занесений в книгу рекордів Гіннеса, як найсильніша людина планети, установив 14 національних рекордів, неодноразово ставав чемпіоном Європи та світу.
Традиційно після Олімпійських ігор проводяться Параолімпійські ігри – міжнародні спортивні змагання для людей із обмеженими фізичними можливостями. У Дніпропетровській області формування та розвиток спортивного руху інвалідів тісно пов’язані з ім’ям Валерія Михайловича Сушкевича. Саме за його ініціативи у 1993 р. на Дніпропетровщині була створена унікальна і поки що єдина в світі державна система фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». На виставці представлений цілий комплекс матеріалів, присвячений Параолімпійцям. Серед спортсменів параолімпійців вирізняються футболісти з наслідками дитячого церебрального паралічу. Футболісти Дніпропетровського обласного центру «Інваспорт», випускники Дніпропетровського Державного інституту фізкультури і спорту одні з найкращих в Україні. На Параолімпіаді у 2004 році футбольна збірна до титулів чемпіонів світу та Європи додала титул параолімпійських чемпіонів. У 2008 році на Параолімпіаді у Пекіні збірна підтвердила статус найкращої параолімпійської команди. В експозиції можна побачити: гральну форму збірної, фотографії ігрових моментів, парадна форма Параолімпійців, медалі та кубки.
Взагалі футбол – дуже актуальна тема на сьогодні, особливо для нашої країни. І недивно, адже це одна з найстародавніших і одна з найпопулярніших спортивних ігор у всьому світі. В нашому місті про футбол активно заговорили з 1911 р. Велика частина виставки присвячена спорту номер один на Дніпропетровщині. Більшість предметів вперше виставлені на експонування.
Федерація футболу Дніпропетровської області та адміністрація ФК «Дніпро» передали на експонування дуже багато унікальних та цінних експонатів (сувенірний м’яч, котрим грали на ЧС-2006 р. в Німеччині, футболка збірної України з автографи гравців, учасників ЧС-2006, фотографії, виїзна та домашня форма ФК «Дніпро», кубки, програмки, афіші та багато ін.).
Представленні на виставці і особисті речі видатних тренерів та футболістів ФК «Дніпро». Окремо хочеться виділити речі, які надала на експонування родина Кучеревських: особистий годинник Євгена Мефодійовича, секундомір, записна книжка, кубок кращому тренеру України 2000 р., медаль фіналіста кубку України 1992 р. та бронзова медаль чемпіонату України 2003 р., особисті фотографії.
Ще хочеться акцентувати увагу і на м’ячеві з автографами гравців «Дніпра» 1983 р., коли команда вперше в своїй історії виборола золото чемпіонату СРСР, олімпійському золоті 1988 р. В. Тищенка, гравця Олімпійської збірної команди СРСР з футболу.
Всього на виставці буде представлено близько 400 експонатів.

Виставка працюватиме з 24 квітня до ? 2012 року
Адреса: пр. К.Маркса, 16
Тел. для довідок: (0562) 46-34-22
Час роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний: понеділок)
Вхід: 2 грн. — дитячий, студентський, 4 грн. — дорослий