Виставка “Мода крізь сторіччя”

Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Івановича Яворницького та управління культури і мистецтв Дніпропетровської міської ради вперше презентують виставку колекції старовинного одягу та аксесуарів до нього з фондового зібрання Історичного музею.

Для відвідувачів буде цікавим те, що виставка органічно доповнена сучасними моделями одягу, які представили провідні дизайнери Дніпропетровщини.

На виставці “Мода крізь сторіччя” можна побачити близько 100 предметів з тканевого фонду музею. Це одяг і його різноманітні деталі, починаючи з козацької доби до 1980-х років.

Показані козацькі кунтуші ХVІІІ ст., зразки народного вбрання ХІХ ст., сукні та костюми кінця ХІХ – поч. ХХ ст., капелюшки, одяг 1950-1980-х рр. з музейних фондів. Оскільки світське проведення часу було важливою частиною життя, виникала навіть спеціальна індустрія речей, що призначені для світу. Рукавички – білосніжні, з тоненької лайки, часто прикрашені тисненням, оборочками та перламутровими, а то й коштовними, ґудзиками, вони повинні були щільно обтягувати руку і бути бездоганно свіжими. Звичайно, до кожного балу купували нові рукавички – рукавичні фабриканти процвітали.

Вперше в музеї експонується різноманітне вбрання сучасних модних дизайнерів нашого краю. Повсякденні, вечірні і бальні сукні, ділові костюми, шкіряні та хутрові вироби, прикраси із срібла, етнічний костюм та взуття, сумочка у петриківському стилі, ось неповний перелік сучасних моделей одягу і аксесуарів місцевих дизайнерів — Н.Башмакової, Т. Чайки, Т.Щербини, В.Глазунової, В.Мітяєва, С.Чайки, А.Фільчикової.

Одяг доповнюють ілюстрації моделей з модних журналів поч. ХІХ — ХХ ст. Ви також побачите численні фотографії, швейне приладдя модисток, що зберігаються в музеї.

Виставка дає можливість мешканцям і гостям міста порівняти старовинні фасони з сучасними модними зразками, побачити еволюцію одягу, відчути запозичення і оригінальність моделей.

Виставка працюватиме з 7 вересня по 7 жовтня 2012 року
Адреса: проспект Карла Маркса, 16
Телефон для довідок: (0562) 46-34-22
Час роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний: понеділок)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*