Виставка “Масовий розстріл євреїв в Україні в 1941-1944 рр.: Голокост від куль”

Фонд Віктора Пінчука у партнерстві з Меморіалом Шоа (Memorial de la Shoah), організацією «Яхад-Ін Унум», Дніпропетровською єврейською громадою, Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, а також посольствами Ізраїлю, Франції, Німеччини та Сполучених Штатів Америки в Україні представляють у Дніпропетровську виставку «Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944».

002.JPG

Раніше виставка вже демонструвалася в Парижі, Нью-Йорку та інших містах світу. Восени 2011 року за сприяння Фонду Віктора Пінчука проект було вперше представлено в Україні як частину заходів державного рівня в рамках програми вшанування 70-річчя трагедії Бабиного Яру. Виставка була показана в Києві та Харкові.

Даний проект представляє свідоцтва про масове знищення євреїв нацистськими загарбниками в Україні і спрямований, в першу чергу, на виховання толерантності та запобігання дискримінації в українському суспільстві, особливо серед молоді.

Виставка підготовлена Меморіалом Шоа (архів, музей, освітній центр та місце вшанування пам’яті) та була оновлена і адаптована за участі провідних українських експертів. Проект «Голокост від куль» базується на праці римсько-католицького священика з Франції отця Патріка Дебуа, який багато років поспіль займається архівними та археологічними дослідженнями, а також відео документуванням свідчень очевидців масових розстрілів в Україні. Експозиція включає інформацію про історичні факти, відео-інтерв’ю, документи часів війни, фотографії віднайдених масових поховань, зброю та інші предмети, що засвідчують ті події.

З метою максимального інформування, зацікавлення та залучення до діалогу українських школярів і студентів, під час виставки буде реалізована освітня програма, створена Інститутом візуальної історії та освіти Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії та Українським центром вивчення історії Голокосту.

Організатори:
Фонд Віктора Пінчука
Memorial de la Shoah
Yahad – In Unum

Партнери:
Дніпропетровська єврейська громада
Дніпропетровська обласна державна адміністрація
Посольство держави Ізраїль в Україні
Посольство Німеччини в Україні
Посольство США в Україні
Посольство Франції в Україні
Український центр вивчення історії Голокосту
Інститут візуальної історії і освіти Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії
Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства

Медіа-партнер
«Історична правда»

Офіційний сайт виставки

Історія проекту «Голокост від куль»

Вперше на території України проект «Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944» було представлено в Києві у вересні 2011 року за підтримки Фонду Віктора Пінчука. Виставка стала частиною заходів державного рівня в рамках програми вшанування 70-річчя трагедії Бабиного Яру.

Участь в офіційному відкритті виставки в «Українському домі» в Києві взяв головний організатор та натхненник проекту – французький католицький священик отець Патрик Дебуа. В рамках заходу він також представив свою книгу «Хранитель спогадів. Кривавими слідами Голокосту», вперше перекладену українською мовою за фінансової підтримки посольства Франції, яка в 2008 році стала лауреатом Національної єврейської книжкової премії.

001.JPG

Також, перебуваючи в Києві, отець Дебуа провів спеціальну екскурсію виставкою, яку було знято на відео. Під час туру експозицією священик розповів про ідею та історію проекту, а також про його головні цілі і завдання. Відео-екскурсію можна переглянути на сайті «Історична правда».

Загалом виставки в Києві та Харкові відвідало понад 8 000 осіб. В рамках освітньої програми в продовж роботи експозицій для школярів та студентів були запропоновані групові екскурсії, а також проведені відкриті уроки історії, головні завдання яких – усвідомлення молоддю необхідності протистояння ксенофобії та дискримінації у сучасному світі, а також розвиток толерантності та демократичного співжиття.

Виставка «Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944» – це вже третій проект, який Фонд Віктора Пінчука реалізує з метою висвітлення трагедії Голокосту в Україні та виховання толерантності та запобігання дискримінації в українському суспільстві.

У жовтні 2006 року в Києві була представлена повнометражна документальна стрічка режисера
Сергія Буковського «Назви своє ім’я», яка розповідає про трагедію Голокосту в Україні під час Другої світової війни. Співпродюсерами проекту виступили всесвітньо відомий американський кінорежисер, засновник Фонду Шоа Стівен Спілберг та український бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук.

У 2007 році за підтримки Фонду Віктора Пінчука, в якості супроводжуючого матеріалу до документальної стрічки «Назви своє ім’я», було створено мультимедійний навчально-методичний посібник «Назустріч пам’яті». До посібника увійшов відеокомпонент з фільмом «Назви своє ім’я» та уривками свідчень людей, які пережили Голокост та були його свідками.

Того ж року, в рамках старту однойменної освітньої програми, що започаткували Інститут Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії та Фонд Віктора Пінчука у партнерстві з Всеукраїнською Асоціацією вчителів історії та суспільних наук «Нова Доба», посібник «Назустріч пам’яті» було запропоновано для використання українським вчителям, які викладають суспільно-гуманітарні науки.

В рамках реалізації цієї освітньої програми з жовтня 2007 року до грудня 2008 року для українських вчителів були проведені навчальні семінари по роботі з посібником. Загалом програма охопила 3 200 вчителів з усієї України та близько 20 000 учнів.

Виставка працюватиме з 21 вересня по 17 жовтня 2012 року
Адреса: пр. К. Маркса, 16
Попередній запис на екскурсії: 46-34-26
Час роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний: понеділок)
Вхід вільний.