Виставка картин Яни Фефелової

Яна Фефелова народилася 25 лютого 1987 року в місті Дніпропетровську. У 2004 році закінчила школу і вступила на архітектурний факультет Придніпровської академії будівництва та архітектури, який закінчила в 2010 році. Після закінчення навчального закладу художниця, як це буває у багатьох творчих людей, зайнялася реалізацією своїх ідеї і задумів і вирішила присвятити цьому заняттю весь свій час. Своїми картинами ілюструє поему про загублені країні в її фантастичному світі, світі туману і мрії. Шерехи, запахи, фарби світла і півтони відчуттів – це річка часу, поточна в долині життя. Міркує про устрій світу і законих в життя, про відносність цінностей і бажань, про складність простого і простоті складного, про нас в нас самих. Все ілюзорно, все тече в часі, якого немає, немає майбутнього, немає минулого, є точка перетину.
Дивовижний світ, створений майстром, населяють різні предмети: пісочний годинник, лампи і ліхтарі, рукописи, музичні інструменти, клітки з птахами, замки й ключі від невидимих ​​погляду дверей, флюгери на черепичних дахах будинків – все просякнуте сотнями історій, спогадів, надій і мрій . Коли вдумуватися в символіку цих композицій, розумієш: кожна з них – спроба наблизитися до таємниць світобудови всіх наших світів.
Її перша персональна виставка відбулася в арт-кав’ярні «Projazz» в грудні 2008 року. І крім великої кількості позитивних емоцій, знайшла перших шанувальників її творчості. Друга виставка пройшла там же, в квітні 2009 року, на ній, крім живопису, Яна представила неповторні вироби ручної роботи – авторську біжутерію.
У червні 2009 року пройшла виставка робіт у кав’ярні «Confetti». Паралельно Яна брала участь у виставках клубу «Творці прекрасного», що проходили в музеї Літературне Придніпров’я.

Подальші виставки були:

  • Виставка «Обірваний слід доріг веде в дитинство» музей «Літературне Придніпров’я», серпень 2009, м. Дніпропетровськ. Україна.
  • кав’ярня «Confetti», червень 2009, м. Дніпропетровськ. Україна.
  • виставка «Подорож в Інші світи» у «Львівській обласній філармонії», квітень 2011, м.Львів. Україна.

З 2010 року ілюструвала книгу «Листи до Елізи».

  • Книгарня «Ler Devagar», Lx Factory, 21 квітня 2012. Лісабон. Португалія.
  • Centro Comercial «Alegro», 23 April – 1 May 2012, Альфражід. Португалія.
  • «Fábrica Braço de Prata», 3 – 31 травня 2012, Лісабон. Португалія.
  • «Hotel Infante de Sagres», 6 – 31 червня 2012, Порто. Португалія.

Крім живопису автор, на сьогодні, намагаючись максимально використовувати можливості матеріалів, працює з полімерною глиною, шерстю, створюючи прикраси та подарунки, займається текстилем та декоруванням інтер’єрів.

Виставка триватиме: з 10 по 28 жовтня 2012 року
Адреса: пр. К.Маркса,64 (музей «Літературне Придніпров’я»)
Тел. для довідок: (0562) 778-01-00
Часи роботи музею: вівт., п’ятн., суб., нед. з 11:00 до 17:00 без перерви; середа з 11:00 до 19:00