Фото-виставка “Вони визволяли наш край”

До 69-ї річниці визволення Дніпропетровська та 68-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників в ДНІМ, в залі, присвяченій Великій Вітчизняній війні, експонується фото-вернісаж “Вони визволяли наш край”.

Автори фото-портретів ветеранів: Ілля Ратман і Микола Лєгостаєв, фотостудія Prostudio.

В числі представлених: портрет

Волохова Олександра Миколайовича, Героя Радянського Союзу, навідника гармати 333-ї стрілецької дивізії. У вересні 1943 р. він форсував Дніпро в районі Військове-Вовніги Солонянського району, брав участь в боях за розширення плацдарму, визволяв Запорізьку і Миколаївську області.

Духовенко Єлизавета Миколаївна – медична сестра медсанбату 39 гвардійської стрілецької дивізії, форсувала Дніпро в районі Лоцманська Кам’янка та брала участь у визволенні нашого міста.

Гелла Лев Львович, в 1943 р. – гвардії старший лейтенант, воював в складі 57 армії Степового фронту ( з 20.10.43р. – 2-й Український). Армія, в якій він воював, форсувала Дніпро в районі Верхньодніпровська, брала участь у Корсунь-Шевченківській битві.

Коли правобережні плацдарми в районі сіл Мішурін Ріг та Бородаївка були розширені, наступ на Кривий Ріг почала 5 гвардійська танкова армія, в складі якої воював Басс Савелій Борисович, зображений на фото. Вони визволяли сотні сіл нашої області, а потім теж брали участь в Корсунь-Шевченківській операції. Війну закінчив на Сході в Манжурії. Після війни служив в Збройних силах, а коли вийшов в запас, працював у вищих навчальних закладах. Нагороджений багатьма урядовими нагородами.

Ветерани, портрети яких виставлені в музеї, мешкають в нашому місті і, не зважаючи на свій похилий вік, ведуть активну громадську роботу. Ми бажаємо їм доброго здоров’я та довгих років життя.