Виставка “З Україної в серці”

Прес-реліз обласної дитячо-юнацької виставки “З Україною в серці”

З 4 травня 2013 року у приміщені Дніпропетровського музею «Літературне Придніпров’я» працюватиме обласна дитячо-юнацька виставка «З Україною в серці» (номінації «Писанкарство», «Народна Лялька», «Петриківський та декоративний розпис»).

Однією з результативних форм художньо-естетичного виховання засобами народного мистецтва є виставки, участь у яких дає безліч незабутніх вражень і поглиблює знання учнівської молоді про народне мистецтво нашого краю та всієї України.

З метою підтримки та популяризації творчості юних майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та традиційних народних промислів обласним дитячо-юнацьким кіноцентром «Веснянка» була започаткована обласна виставка «З Україною в серці», яка проводиться з 1995 року у кращих залах м. Дніпропетровська (художньому та історичному музеях).

На теперішню обласну виставку «З Україною в серці» було представлено більше 500 робіт 300 авторів з 10 міст та 12 сільських районів області. Експозиція виставки репрезентує володіння дітьми різними видами народного мистецтва.

В обласній виставці «З Україною в серці» беруть участь як досвідчені майстри так і початкуючі юні обдарування майже з усіх міст та районів Дніпропетровської області.

На виставці експонуються писанки, які вражають своїм розмаїттям і досконалістю. Українські-мініатюри-писанки неповторні, яскраві, це один з найдавніших видів народного мистецтва. Оригінальний орнамент писанок, мальованок чарує своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, а також несе прадавні символи світорозуміння і природи, єднає з традицією минулого. Юні майстри з міст Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Новомосковська, Орджонікідзе, Марганця та з Павлоградського, Дніпропетровського, Верхньодніпровського, Широківського, Покровського районів продовжують писати писанки і пізнають світорозуміння по її символіці.

На виставці представлено петриківський та декоративний розпис – візитна картка нашого регіону. Своєрідний орнамент Петриківки має давні традиції, свою пластичну мову, техніку і свій арсенал образів.

Це один з найдавніших і найбільш розповсюджених й улюблених видів народної творчості.

Юні митці – Статива Аліна, Пікуш Ярослава з династій відомих майстринь петриківського розпису, а також Бабенко Марія, Ягода Юлія, Носова Катерина -вихованці ЦУК «Коло Калинове» ПДЮ м. Дніпропетровська, Цапирь Катерина, Рева Надія з м. Кривого Рогу, Калюжна Анастасія, Хілько Анна з м. Новомосковська, Кононенко Катя, Шибко Марія – м. Синельникове, Таран Анастасія з м. Тернівки, Юртин Дар’я, Харченко Єлизавета, Сіногач Анастасія з Верхньодніпровського району, Бойко Карина, Сушко Г анна з Дніпропетровського району и багато інших юних обдарувань захоплюються мистецтвом Петриківського розпису. Це своєрідне пізнання рідного краю «через квітку», її декоративну інтерпретацію, постає як своєрідна система світобачення, як певний образ України – неповторної, звичайної і незвичайної квітки, як стихія барвистого квіту. Юні майстри представили роботи на папері і побутові речи з дерева з міст: Дніпропетровська, Кривого Рогу, Синельникового, Дніпродзержинська, Петриківського, Верхньодніпровського, Дніпропетровського районів та інші які оволоділи традицією петриківського розпису.

Експозиція виставки репрезентує володіння дітей виготовленням народної ляльки (тряпичної, дерев’яної) це фігурки ляльок від мотанок до більш складних ляльок – оберегів. Яскраві роботи демонструють гуртківці позашкільних навчальних закладів м. Дніпропетровська (АНД, Бабушкинський, Жовтневий, Кіровський, Ленінський, Самарський райони) м. Кривого Рогу, м. Новомосковська, м. Тернівки, м. Синельникового, м. Першотравенська, Марганця, Петриківського, Покровського, Нікопольського, Дніпропетровського, Васильківського та інших районів області.

Традиційні народні промисли завжди зберігають в собі величезну творчу енергію; завжди є прикладом надихаючи сили справжньої творчості.

Хотілось би побажати, щоб вони жили і розвивалися завдяки зусиллям юних майстрів та їх керівників гуртків багатопрофільних позашкільних навчальних закладів Дніпропетровської області.

О.М. Хоменко заступник директора КПНЗ облДЮК «Веснянка»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*