Виставка до до 100-річчя з дня народження Є.С. Березняка

Виставка
«Легендарний розвідник – великий життєлюб» –
до 100-річчя з дня народження нашого земляка
Березняка Євгена Степановича (1914 – 2013 рр.)

Виставка в сьомому залі Історичного музею розповідає про Героя України, видатного розвідника періоду Великої Вітчизняної війни, заслуженого вчителя України, доктора педагогічних наук, почесного громадянина Києва та Дніпропетровська, яким пишається і якого вшановує Дніпропетровщина, де він народився, виховувався і довгий час працював.

У вітринах на виставці представлені фотоматеріали, документи, книги які розповідають про життя та діяльність Євгена Степановича Березняка в різні періоди життя. Фотокартки батьків та сестер, документи, які свідчать про його підпільну діяльність в 1941 – 1943 рр. в Петропавлівському районі та м. Дніпропетровську.

У січні 1944 р. Євген Березняк навчався в розвід школі в Підмосков’ї, після закінчення якої очолив групу розвідників «Голос», в яку входило чотири особи, в тому числі наша землячка Ася Жукова. У вітрині їх фотографії, а також книги – спогади Є. Березняка про діяльність підпільної групи на території Польщі, про рятувальну операцію у місті Кракові.

Численні грамоти, копії посвідчень – це свідки величезної слави і визнання Є. Березняка, яке прийшло до нього через 20 років після закінчення війни у 1965 р.

А поряд – його книжкові видання з автографами, присвячені педагогічній діяльності, якій він присвятив практично все життя – 65 років (1932 – 1997 рр.)

Автор виставки – старший науковий співробітник В.М. Сацута.