Міні-виставка «Вінок пошани кобзареві»

Міні-виставка «Вінок пошани кобзареві: увічнення пам’яті Т.Г. Шевченка на Катеринославщині–Дніпропетровщині» (присвячена 200-й річниці з дня народження)

Виставка працює: з березня по грудень 2014 р., понеділок – п’ятниця, з 10:00 до 17:00.

Місце розташування виставки:

Музей історії місцевого самоврядування Дніпропетровської області (відділ Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького), будівля Дніпропетровської обласної ради, проспект Кірова, 2, кімн. 221, тел. (056) 744-13-46; e-mail: museum@ua.fm 

Відвідання за попереднім замовленням.

Відвідувачі виставки мають унікальну змогу дізнатися про перебування Т.Г. Шевченка на Катеринославщині та форми увічнення постаті геніального митця на Катеринославщині–Дніпропетровщині. Експонати виставки розповідають про святкування ювілеїв Т.Г. Шевченка, найменування на його честь вулиць, площ, парків, про встановлення пам’ятників Т.Г. Шевченку в м. Дніпропетровську та області, зокрема, про найбільший в Україні пам’ятник, відкритий 1959 р. у парку його імені.

На виставці можна побачити документальні, фотоматеріали, а також більше 20-ти речових експонатів з фондів ДНІМ ім. Д.І. Яворницького. Це, зокрема:

  • екземпляри унікальних поштових листівок першої половини XX ст. з зображеннями Т.Г. Шевченка;
  • декоративні предмети з порцеляни (ваза, кубок, тарілка з портретними зображеннями Т.Г. Шевченка);
  • сувенірні предмети (пам’ятні медалі, значки, календарики з зображеннями Т.Г. Шевченка);  
  • мініатюрні видання творів Т.Г. Шевченка.

Виставка підготовлена науковими співробітниками відділу «Музей історії місцевого самоврядування Дніпропетровської області» Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького.

При підготовці виставки використані матеріали з фондових колекцій Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького.

[pe2-gallery] 1.JPG3.JPG[/pe2-gallery]

2.JPG

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*