Виставка «В очах моїх маки, в душі – полини»

Персональна виставка Волконської Нелли Володимирівни,
майстра народної творчості, члена Дніпропетровської організації Національної спілки художників України від 1997 року

На виставці представлено 76 художніх творів Волконської Н.В.

Народилася Волконська Н. В. в 1949 році на Дніпропетровщині, в селищі Ігрень. 1957–1967 — навчання у середній школі № 122. 1968–1971 — отримання спеціальної освіти в Дніпропетровському монтажному технікумі на відділенні архітектури. 1974–1980 — подальше навчання за спеціальністю в Дніпропетровському інженерно-будівничому інституті на факультеті «Архітектура». З 1972 по 1998 рік працювала архітектором у проектних інститутах рідного міста — в Дніпрогіпрошахті, Дніпровузі, а також у київському Київгіпровузі.

Починаючи з 1990 року Нелла Волконська стала вивчати творчість петриківських народних майстрів і була віддана їй десять років. З-під пензля художниці протягом тих років вийшло немало робіт, і в її творчому житті це була мистецька доба, сповнена традицій Петриківки, продовжувачем яких вона себе відчувала. У 1997 р. Нелла Володимирівна стала членом Дніпропетровської організації Національної спілки художників України й отримала звання майстра народної творчості. Її роботи — шкатулки, тарілки, вази, оздоблені петриківським розписом, — з успіхом продавалися в художньому салоні рідного міста, а також у Львові, Луцьку, Рівному, Києві. Шлях Нелли Волконської до живопису почався ще в дитинстві, яке пройшло у мальовничому селі Туркенівці, що поблизу Гуляй-Поля. То були спроби відтворити на папері сільські хати, квіти, поля та дороги, що вели до горизонту. Вчитися живопису їй не довелося у спеціальних вишах. Тільки після сорока років, познайомившись із творчістю Катерини Білокур і сприйнявши близько до серця її тяжкий шлях у мистецтво, Нелла Володимирівна самотужки стала освоювати техніку письма олією, повсякдень долаючи нові етапи у цій нелегкій справі. Послідовно, крок за кроком наближуючись до таких розділів, як колористика, реальність сприйняття композиції, сюжету, характер, рух, пропорції предметів…

Вірність внутрішній правді життя завжди диктує сюжети для її картин. В них помітний уважний погляд художника, що бачить красу в повсякденному бутті. Виставлені тут роботи Нелли Волконської охоплюють невеликий час її життя та діяльності як художника. Серія картин «Квіти на папері» виконана у жанрі ботанічних замальовок (акварель, туш, гуаш), однак романтизм букета тут присутній. Кожна гілочка, квітка, бутон чи листок має своє місце, яке продумане авторкою до дрібниць, як і належить художнику, що цінить у картині кожен штрих, підкорює все намальоване ідеї, виведеній у контексті малюнку. Мабуть, тому ця серія з чотирнадцяти робіт виглядає цілісно, скидаючись на захопливу розповідь про красу рідного краю. Роками покращуючи свою техніку письма олією, авторка підкорювалась засобам сприймання форм, кольорів та іншим законам живопису, щоб потім їх можна було використати для особистих художніх вимог. Невимушена манера в стилістиці народної творчості придає її картинам особливої чарівності. Тому так легко сприймати її роботи людям із різними рівнями естетичної культури. Кожну з її картин можна назвати зворушливою, бо в них легко читається сюжет, немов розгортається невелике оповідання. До таких полотен відносяться «Варенички», «Молитва», «В коморі», об’єднані авторкою в серію «Миттєвості життя». Багаторічні зайняття петриківським розписом зумовлюють особливу увагу мисткині до дрібних деталей у своїх творах, прагнення до уточнення форм і спрощення кольорів. Їй важко відмовитися від народних мотивів у композиціях та колористиці. І тільки бажання освоїти закони живопису допомагає художниці знаходити для своїх останніх робіт більш стримані рішення щодо композиції та кольорової гами. Багато картин авторки зберігається у приватних колекціях. Частина тих робіт була нею відізвана для цієї виставки. Виставок в житті Нелли Волконської взагалі було небагато. Ось останні з них: 1999 р. — «Майстри Поділля» — в залі постійно діючої виставки луцького салону в магазині «Мистецтво». 2000 р. — «Райдуга-дуга» — в художньому салоні магазина «Крайня хата» м. Луцька. 2002 р. — «Місто зустрічає весну» — міська виставка у м. Рівному, організована місцевою спілкою художників. 2010 р. — «Світ на кольоровій палітрі» — в Палаці культури студентів ДНУЗТ імені академіка В. Лазаряна, в художній галереї члена Національної спілки художників України В. Сосни, за його сприяння.

Виставляючи свої картини перед громадою, авторка має надію, що на її творчу територію завітають люди, здатні розділити з нею радість буття, радість від спостереження за простими речами, що нас оточують, радість митця, який намагається зробити світ кращим.
Виставка працюватиме з 2 червня, протягом місяця.

[pe2-image src=”http://lh3.googleusercontent.com/-uQikYqkmuIg/VWWx-3SyP5I/AAAAAAAAVLA/kdcG1G5g2PQ/s144-c-o/afisha.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/103918136820353135163/yVVHqK#6153520159424397202″ caption=”” type=”image” alt=”afisha.jpg” pe2_single_image_size=”w600″ ]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*