Виставка “Розмаїття релігій нашого краю”

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ ім. Д.І. ЯВОРНИЦЬКОГО ПРЕЗЕНТУЄ ВИСТАВКУ

«Розмаїття релігій нашого краю»

(З ФОНДІВ ДНІМ)

Релігійна та світська історія нашого краю невід’ємно пов’язані, так само як буденність і віра у житті багатьох поколінь наших пращурів. Етнічна строкатість місцевого населення дозволяє нам апелювати й до розмаїття релігійного. Цей факт суттєво збагатив місцеву історію і навчив дуже різних місцевих мешканців уживатися разом. Останнє сторіччя перетасувало етнічну і релігійну складову картини регіону, суттєво змінивши її.

Наша виставка стосується конфесій, які мають історичне коріння на Дніпропетровщині і лише побіжно торкається конфесій які нещодавно з’явилися тут. Основний масив експонатів (близько 400 предметів) розповідає про православ’я, католицтво, протестантство та іудаїзм.

Формування музейної колекції релігійних предметів, цілком зрозуміло, більше концентрувалося на православ’ї, яке зараз складає домінуючу частину зібрання. Зібрана Д.І. Яворницьким колекція з 600 предметів церковної старовини є ядром сучасної музейної колекції. На нашій виставці православ’я також займає провідне місце, але використання культових предметів інших релігій у великому форматі виставці є першим за роки після ліквідації музейного відділу «Історії релігії та атеїзму».

Так, наприклад, іудейські речі – тфіліни, арба панфлот, таліт, яд тощо, представлені уперше.

На сьогоднішній день, коли у світі, нажаль, відбувається ескалація релігійних протистоянь, Дніпропетровщина залишиться зразком мирного та взаємоповажного співіснування.

Виставка працюватиме з 10.00 до 16.30

Вихідний – понеділок

Тел. Для довідок: 46-34-22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*