“Майстерня митця: історія краю в скульптурі В. Небоженка”

Вперше перед відвідувачами постануть малі скульптурні варіації робіт, існуючих в наявності та в творчому задумі скульптора Володимира Небоженка, демонструючи складний творчий процес митця.

Скульптор Володимир Павлович Небоженко протягом десятиліть створює скульптурне обличчя Дніпропетровська. Він є автором ряду пам’ятників та меморіальних дошок, що прикрашають наше місто: молодому Тарасові Шевченку, видатному місцевому діячеві Олександру Полю, письменникові Олесю Гончару, льотчикові Валерію Чкалову, солдатові Ігнатію Шевченку, воїнам 152-ї стрілецької дивізії на Набережній, тощо. Але до того, як пам’ятник в завершеному вигляді опиниться на постаменті, проходить час творчих пошуків, створення моделей, ескізів, варіацій…
Саме ці варіації представлені на новій виставці в Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького. Відвідувач зможе уявити, як могли б по-іншому виглядати знайомі всім пам’ятники. На виставці представлено близько півсотні скульптурних ескізів Володимира Небоженка, застиглих у глині, гіпсі, пластиліні, що є прообразами майбутніх пам’ятників, а також бронзову скульптуру кошового отамана Головка – засновника селища Покровського в межах сучасної Дніпропетровської області.
Родзинкою виставки є те, що більша частина робіт – це ідеї автора на майбутнє, які ще не реалізовані в бронзі та мармурі. Глядачі зможуть зануритися в світ творчих пошуків митця, побачити численні варіанти існуючих та ще не існуючих пам’ятників. Наприклад дізнатися, яким могли бути: пам’ятник Дмитру Яворницькому (на виставці більше 10 варіантів!), першому катеринославському губернатору Івану Синельникову, письменнику Олесю Гончару, винахіднику легендарної «Катюші» Івану Гваю, видатним лікарям Обласної лікарні імені І.І. Мечникова, тощо.

У виставковій залі також представлено до сорока графічних малюнків митця різних років.
Всі представлені на виставці роботи В. Небоженка експонуються вперше!
Виставка працюватиме до кінця літа.
Запрошуємо всіх бажаючих!
Вартість квитка: 10 грн. для дорослих та 5 грн. для дітей та студентів.

Будинок-музей працює: вівторок, середа, субота, неділя з 10 до 16 години.
Тел.: 47-27-61, 47-27-33.
Адреса будинку-музею: площа Шевченка, 5 (біля парку ім. Шевченка).

[pe2-image src=”http://lh3.googleusercontent.com/-fuy2fBn7i8M/VYfSepbv-wI/AAAAAAAAVQs/OJT5WSgF7k4/s144-c-o/y1Lodfgmjmw.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/103918136820353135163/yVVHqK#6163126039039965954″ caption=”” type=”image” alt=”y1Lodfgmjmw.jpg” pe2_img_align=”center” pe2_single_image_size=”s600″ ]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*