Міні-виставка до 75-річчя від дня народження Івана Сокульського

«Нам шлях прослався вгору…»: ці рядки Василя Стуса стали назвою міні-виставки, присвяченої 75-річчю з дня народження українського поета, відомого правозахисника Івана Григоровича Сокульського.

Іван Сокульський є одним із зачинателів демократичного руху на Дніпропетровщині, який ціною власного життя виборював нашу державність. Навіть стислий перелік його біографічних відомостей (повоєнне дитинство на степовому хуторі Синельниківського району, навчання у Львівському і Дніпропетровському університетах, перерване виключенням за неблагонадійність, активна громадська і правозахисна діяльність) – свідчать про ранню світоглядну визначеність, послідовність поглядів, відсутність пресловутого їх перебудовування, вірність внутрішній правді. А літературна праця, якої не змогли припинити навіть багаторічні репресії – 13,5 років тюрем, карцерів та таборів – говорить про цілеспрямоване поєднання життя і творчості.
«Лише моральний та духовний чин, – за словами Сокульського – не може пропасти намарне, не поклавши і свій, хай невеличкий, камінець в конкретне і суттєве поліпшення суспільства».

На міні – виставці «Нам шлях прослався вгору…», яка відкрилася у музеї «Літературне Придніпров’я» експонується творчий доробок Івана Сокульського, який віддзеркалив його одухотворену постать поета-філософа, осягнення якого ще попереду.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*