Виставка “З Україною в серці”

На обласній дитячо-юнацькій виставці традиційних народних промислів і декоративно-ужиткового мистецтва представлено рушники, доріжки, салфетки, різноманітні елементи народного костюму, які демонструють розмаїття видів та технік української народної вишивки.

“З Україною в серці”

Виставка започаткована у 1995 році і  проводиться у кращих залах Дніпропетровська.

На обласну виставку „З Україною в серці” було відібрано біля 300 робіт з 13 міст та 18 сільських районів нашої області. В експозиції представлені роботи з народної вишивки, писанкарства, художньої кераміки, бісероплетіння, а також – петриківського розпису та виробів з соломи.

Українська народна вишивка один з найдавніших і найбільш розповсюджених й улюблених видів народної творчості по всій Україні.

На виставці представлено рушники, елементи народного костюму, доріжки, салфетки, які демонструють розмаїття видів та технік української народної вишивки. Це дивовижне багатство створили вихованці з гуртків традиційних народних промислів і декоративно-прикладного мистецтва багатопрофільних позашкільних навчальних закладів: майже всіх районів м. Дніпропетровська, Кривого Рогу, Дніпродзержинська, Марганця, Новомосковська, Павлограда, Першотравенська, Тернівки; Васильківського, Дніпропетровського, Новомосковського, Павлоградського, Першотравенського, Покровського, Синельниківського, Царичанського, Широківського районів.

Вироби з глини – це й свистунці, глиняні фігурки тварин, людей,  побутові речі й складні сюжетні композиції. Це теж один з найдавніших видів народної творчості. Відтворюють його у своїх роботах юні митці з м. Дніпропетровська, Кривого Рогу, Першотравенська, Тернівки; Верхньодніпровського, Дніпропетровського, Криничанського, Новомосковського, Петропавлівського, Томаківського, Царичанського, Широківського районів.

Писанка – українська мініатюра. Прадавні символи світорозуміння природи, єднає з традицією минулого. Розмаїттям і досконалістю  вражають писанки. І відтворюють це дивовижне мистецтво вихованців з мм. Дніпропетровська, Кривого Рогу, Дніпродзержинська, Марганця, Новомосковська, Орджонікідзе; Криничанського, Новомосковського, Покровського районів.

Експозиція виставки „З Україною в серці” репрезентує володіння дітей різними видами народного мистецтва. Вироби з бісеру – нагрудні жіночі прикраси, елементи народного костюму (краватки, головне вбрання, пояси тощо); вироби з соломи, петриківський розпис – візитна картка нашого регіону. Своєрідний орнамент Петриківки має давні традиції, свою пластичну мову, техніку і свій арсенал образів.

Виставка працюватиме до кінця липня з 10.00 до 16.00

Вихідний – понеділок

Тел. для довідок: 46-34-31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*