Міні-виставка до 100-річчя перемоги Січових Стрільців на горі Маківка

Міні-виставка в Історичному музеї (зал № 5), присвячена 100-річчю перемоги Українських Січових Стрільців на горі Маківка
МАКІВКА (29 квітня – 2 травня 1915 р.) – гора у Карпатах, висота 933 м; у Львів. обл. місце переможних боїв Легіону Українських січових стрільців (7 сотень І та ІІ куренів УСС), підпорядковані австрійській бригаді 55-ї дивізії з частинами рос. 8-ї армії ген. О. Брусилова, які намагалися захопити карпатські перевали. У ході битви вони переважаючими силами при підтримці артилерії штурмували та атакували позиції куренів отаманів Г. Коссака та С. Горука (бл. 2000 вояків), які рішучими контратаками, переходячи інколи у рукопашний бій, тіснили і відкидали їх.
1-2 травня 1915 р. бої за гору (переходила з рук в руки) були найзапеклішими, задіючи всі резерви та безперервно атакуючи січовиків, частини російської армії захопили Маківку. У ній особливо відзначились командири сотень і чот старшини О. Будзиновський, Д. Вітовський, Р. Дудинський, А. Мельник, Р. Сушко, Б. Гнатевич, В. Кучапський, хорунжі Олена Степанівна – згодом відомі активні учасники українських національно-визвольних змагань. УСС вчасно зупинили наступ російських військ, які намагалися прорватися через Карпати. В 1998-1999 рр. на відбудованому цвинтарі січовиків встановили 50 хрестів на могилах та 1 пам`ятник на честь тих, котрих ідентифікувати не вдалося.

12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*