Виставка «Козацьким шляхом від минулого до сьогодення»

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ ім. Д.І.ЯВОРНИЦЬКОГО ЗАПРОШУЄ НА ВІДКРИТТЯ  ПЕРСОНАЛЬНОЇ ВИСТАВКИ

ХУДОЖНИКА – БАТАЛІСТА  ЧАЙКИ СЕРГІЯ МИХАЙЛОВИЧА

«Козацьким шляхом від минулого до сьогодення»,

ПРИСВЯЧЕНОЇ 30-РІЧЧЮ   ТВОРЧОСТІ  ТА 55 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

9 червня 2017 р. о 15-00.

На виставці буде представлено більш ніж 50 робіт майстра різного розміру, (у тому числі картина розміром 2 на 3 метри), різної тематики: від  полотен про давню  історію України до картин на теми сучасності.

Творчість художника спрямована на патріотичне виховання молоді, насичена великою любов”ю до нашої землі, до  життя, до людей.

Всі роботи майстра виконані в академічній манері, на потребу часу,  з великою  наснагою, тому насичені дуже світлою енергією, котра  потрібна кожному з нас.  Роботи, написані в останнім часом,  наповнені великим філософським змістом, можна сказати, що в них зашифрований ключ до щасливої долі.

Відомий польський режисер Єжи  Гофман так сказав про нашого земляка: „Це велике щастя, що в Україні є такий надзвичайний митець, який працює у жанрі історичного живопису, що відтворює у своїх полотнах історію козацтва. Особлива радість для нашої творчої групи, що працює над документальним фільмом про Україну з трьох частин, починаючи з Хрещення Русі по сьогодення, що серед батальних картин художника Сергія Чайки є полотна про морські походи козацьких „чаєк” до турецьких берегів, про атаки турецьких галер.

Картини Сергія Чайки не тільки історично достовірні, а й точно передають дух того часу, дарують глядачам відчуття причетності до подій того часу. Звичайно, картини такого масштабу, рівня та розмірів варті найкращих залів світу”

Чайка С.М. працює над  відтворенням історії України в картинах  з 1988 року вже  майже 30  років. За цей час ним створено більше 100 полотен. З них  25 – портрети, інші –  на історичні теми козацтва, серед яких більше 30 картин –  багатофігурні батальні полотна розміром 2 на 3 метри та більше на тему визвольної боротьби України за свою незалежність, тим самим, його творчість  відрізняється від інших  картин сучасних художників, які не відображають цю тему у своїх полотнах.

Визнанням історичної цінності та культурно-просвітницького значення робіт майстра є знаходження картин у постійних експозиціях   дніпропетровського історичного музею ім. Г.І. Яворницького та музею історії міста Дніпродзержинська.

Чайка С.М. займається просвітницькою діяльністю  у різних напрямках. Одним з них є співпраця з українським козацтвом.  Чайка С.М., нагороджений орденом «Пресвятої Богородиці Покрови» та відомчою заохочувальною відзнакою нагрудний знак «10 років СЕБ», орденом «Іван Сірко» 2-го ступеня, відзначений почесним козацьким хрестом «За Віру та Волю» І ступеню.

Унікальність діяльності Чайки С.М. у тому, що він пише за свої кошти історію України в картинах, та займається її популяризацією  у світі –  в тому числі через Інтернет.

Видатною подією у житті та творчості митця є  участь у виставці збої у 2004 році та презентація картини «Нові горизонти», а також  Х персональна виставка його робіт «Козацьким шляхом від минулого до сьогодення», яка  входить до  складу проекту  «Поєднані Дніпром», організатором якого став Будинок мистецтв нашого міста.  На базі виставки проведено багато творчих зустрічей з шанувальниками його творчості. Виставку широко висвітлювали засоби масової інформації.

Картини Чайки С.М. використані як ілюстрації до «Козацької енциклопедії для юнацтва» Олени Апанович (Київ «Веселка» 2009) та «Козацької абетки» (Київ «Веселка» 2014).

Чайка Сергій Михайлович

Україна, м. Дніпро

e-mail: sergeychayka@gmail.com

скайп: natalichayka

моб. +38 050 609 32 23

Виставка працюватиме до 30 липня

З 10.00 до 16.30 вихідний – понеділок

Тел. для дов. 46 34 22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*