Виставка «Архітектурні скетчі Дніпра»

Персональна виставка акварельних робіт архітектора-художника Олега ГАВРИЛОВА

 «Архітектурні скетчі Дніпра»

20 липня 2017 р. о 16-тій годині у виставковій залі Меморіального будинку-музею
академіка Д.І. Яворницького відбудеться відкриття виставки акварельних робіт дніпровського архітектора-художника, доцента кафедри «Основ архітектури» Придніпровської державної академії будівництва та архітектури Олега Гаврилова.

Це вже другий спільний проект митця з музеєм. Перша виставка «Акварельні мотиви Олега Гаврилова» експонувалася в Меморіальному будинку-музеї у 2015 році.

Цього разу темою виставки є наше МІСТО, його знакові, відомі, та незаслужено забуті архітектурні об`єкти: старовинні та новоспоруджені, духовні й світські. І ті будівлі, яскраві та нові, що красуються на центральних шляхах Дніпра, й інші, що в поважній задумливості сховані на перехрестях та глибинах вуличок.

На виставці представлені 40 (з понад 750-ти створених!) робіт з пам’ятками архітектури, що надихнули митця та спонукали його зберегти красу моменту на полотні, котрим О. Гаврилову служить альбомний аркуш, доповнений ніжною аквареллю. Дарують натхнення автору як знакові, відомі архітектурні споруди – храми, палаци, пам’ятники, так і маловідомі, обрані за покликом душі міські пейзажі. Роботи мають невеликий розмір та вирізняються увагою до деталей, повнотою розкриття обраної теми.

Митець вважає, що для архітектора пізнавальні подорожі містами світу є кращою формою самовдосконалення. Ще художник І. Рєпін зазначив: «Безперервно малювати з натури – ось школа вища та правильна». А для художника бажання творити – це й засіб спілкування з собою, з природою, іншими людьми, Господом. Бажання пізнавати, відображати навколишній світ, використовуючи художні форми спілкування лежить в основі будь-якої творчості. Дійсно, створюючи свої картини, як і кожен творець, Олег Іванович виражає свій внутрішній, духовний світ, емоції, переживання від побаченого. Для художника картини – своєрідні листи, які мають знайти відгук в душах глядачів, надихнути і їх здійснити хоча б уявну подорож кращими вулицями міста.

Три роботи з видами м. Дніпра автор вже передав до фондів ДНІМ ім. Д. Яворницького, продовжуючи більш ніж столітню традицію поповнення фондів музею дарунками колекціонерів та митців.

Виставка О.Гаврилова, як і всі інші, що відбуваються в будинку Д. Яворницького, має квестові та інтерактивні складові. Відвідувачі не тільки зможуть подивитися на творчі інтерпретації митця, але й долучитися до краєзнавчих пошуків, дізнатися більше про вже знайомі архітектурні об’єкти міста.

Виставка працюватиме в Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького
до 10 вересня 2017 р.

Запрошуємо всіх бажаючих!

Будинок-музей працює: вівторок, середа, субота, неділя з 10 до 16 години.

Адреса музею: площа ім. Т.Г. Шевченка, 5
Телефон для довідок: (0562) 47-27-62

Інформаційний ресурс: www.museum.dp.ua

Сторінки у соц. мережах: www.facebook.com/budynok1/ https://twitter.com/D_Yavornytsky      www.instagram.com/sadyba_yavornytskogo/