Виставка сучасного живопису «Велична Біблія»

Шановні друзі!

Щиро запрошуємо вас на відкриття
виставки сучасного живопису 
“ВЕЛИЧНА БІБЛІЯ”,
що відбудеться в
Дніпропетровському національному  історичному
музеї  ім. Д.І. Яворницького
з 11 по 31 жовтня 2017 року.

У  виставковому художньому проекті беруть участь видатні українські митці з різних міст України, чиї прізвища вам, напевно, добре знайомі: Олексій Анд, Валерій Франчук, Любомир Мартинюк, Леонід Бернад, Сергій Марус, Валерій Козуб, Світлана Михайлова, Григорій Вовк, Володимир Гончаренко, Гуцул Іван, Наталія Герасименко, Валерій Кот, Ярослав Логинський та багато інших.

Виставковий проект присвячений особливій даті, яку в цей рік відзначає вся європейська спільнота: 500-річчя Реформації на Європейському просторі.
Починаючи з виступу Марина Лютера 500 років тому проти церковних неправдивих доктрин, що суперечать істині та духу Святого Письма, реформаційний рух, починаючи з церкви, торкнувся всіх верств і складових  суспільства. Розвиток науки, культури, підприємницької та соціальної діяльності, уважне ставлення до людської особистості та інше, – послідкувало услід за активним вивченням і розповсюдженням Слова Божого.
З тих часів Біблія  була перекладена на сучасну мову, стала  доступною для звичайних людей і стала найбільш популярною книгою, що продається у світі. Біблія справила величезний вплив на всю світову літературу, в тому числі українську. Вона була перекладена повністю або частково на 2000 мов і діалектів і в наш час залишається найбільш  популярною книгою  у світі.

Її читають більше, ніж якусь книгу в світі. при цьому це число зростає з року в рік. Хтось добре сказав, що людина, яка не читала Біблії, не може зрозуміти і іншої літератури, оскільки найважливіші книги часто посилаються на Святе Письмо, використовують його образи і сюжети.

«Біблія. Справедливо називають її також Священним Писанням.
Хто втратив свого Бога, той знову знайде в цій книзі»
Р. Гейне  (1797-1856) німецький поет
Святе Письмо писалася протягом тисячі п’ятисот років, писали її близько 40 авторів: царі і рибалки, державні службовці та селяни. Однак, незважаючи на кількість авторів і термін написання, різноманітність змісту та форма, її стиль залишається повсюдно надзвичайно прекрасним, вона дивує своєю узгодженістю, і єдиним задумом. Це пов’язано з тим, що Біблія не просто людська книга, а записане Слово Боже, її справжнім автором є Сам Творець, який використовував людей для написання Слова, направляв їх, давав їм розуміння того, що повинно бути записано. Біблія свого часу стала каноном моралі і людських цінностей.
Десять заповідей, дані нам Богом, у всі часи і для будь-якого суспільства є рятівним якорем від того засилля зла і духовного зубожіння, яким страждає сучасний світ.
Переклад Біблії світською зрозумілою мовою в різних країнах було поштовхом загальному зціленню і прогресивному розвитку суспільства.

Ми віримо, що і в наші дні, уважне ставлення до  Святого Письма, звернення до духовних біблейських джерел здатне не лише зцілити окрему душу, але і загалом оздоровити суспільство у всіх його сферах.Вона і в наші часи говорить про наше минуле, сьогодення і майбутнє. Головна тема її –  Син Божий, що прийшов на цю землю во плоті, – Ісус Христос. Вона свідчить, що саме Ісус – це єдиний шлях до неба.
(Деян. 4:12, Ин. 14:8)

«В цій найсвятішій Книзі — таємниця всіх таємниць. О, щасливі серед смертних ті, яким Бог дарував милість слухати, читати, з молитвою вимовляти і благоговійно сприймати слова цієї Книги! Щасливі ті, хто в змозі відкрити двері Біблії і рішуче йти за її шляхами»
Джордж Байрон (1788-1824) видатний поет 19-го століття.

«Основна теза Реформації: церковні перекази і рішення Церкви – від людей, результат людської думки, але рятує істина, що не може бути отримана особистою думкою, вона лише в Одкровенні, тобто у Священному Писанні, і намагатися його доповнити означає ставити людське на місце Божественного».

Борисов А. «Побілілі  ниви». М., 1994

Поширення Святого Письма серед українського населення давало можливість людям самостійно його вивчати, дивитися на навколишнє життя через його призму, порівнювати своє життя з новозавітним ідеалом. Життя євангельських віруючих в Україні користується повагою серед широкого кола населення саме тому, що виходить з безперечного авторитету – Біблії.

Деякі представники українського народного і демократичного руху (Михайло Драгоманов, Іван Франко, Трохим Зінкевскій), а так же вчені (Михайло Грушевський, Варвара Ясевич-Бородаївські) проявляли свою симпатію до євангельського руху, вважаючи його самобутнім проявом народної свідомості, виявленими мріями про справедливість і щастя, формою нової демократичної життя і правлінням, початком процесу, який зможе оновити духовно-моральне життя суспільства

Художній проект «Велична Біблія», що складається з творів сучасних українських митців, буде представлений в Дніпрі в  Націона́льному істори́чному музе́ю ім. Д. І. Яворни́цькогоз 11 жовтня – 31 жовтня 2017 року.
Урочисте відкриття проекту відбудеться 11 жовтня о 16.00.
Щиро запрошуємо Вас доторкнутися до істин Слова Божого в наш час!

Організатори проекту :
Асоціація художників-християн
АХХgallery

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*