“Історія Державного Герба України”

22 січня 2019 р. об 11:00 в день святкування 100-річчя Соборності – Акту злуки ЗУНР та УНР музей презентував виставку УІНП «Історія Державного Герба України».

Фотодокументальні матеріали на банерах показують еволюцію державного символу Тризуба від часів Київської Русі до сьогодення. Вперше Володимир Великий розмістив Тризуб символом княжого знаку на срібних та золотих монетах. За часів Української революції та Національно-визвольних перегонів офіційно Тризуб став державним гербом УНР 25 лютого 1918 р. Автором ескізів Великого та Малого Державних гербів УНР був В. Кричевський. Тризуб у поєднання з зображенням козака з мушкетом (символіка Війська Запорізького) покладений і в основу Державного Гербу та Державної печатки Української Держави авторства Г. Нарбута. Зображення Тризуба з’являється на нових поштових марках номіналом 10,20,30 та 40 шагів, які використовувалися як розмінна монета, та на банкнотах 2,10,100,500, 1000 гривень УНР Директорії. Після проголошення Акту злуки Тризуб прийнятий державним Гербом і на Західних землях.

Серед імен митців, графіків, які долучилися до утвердження Тризуба символом українства був і наш земляк з Кам’янського Роберт Лісовський, який у 1920-1940-х рр. став автором емблем організації Українських націоналістів, української скаутської організації «Пласт», обкладинки книги «Збірка памяті С. Петлюри», обкладинки часопису «Розбудова нації.

Виставка триватиме з 22 січня по 1 березня у стінах історичного музею у внутрішньому дворику.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*