Виставка «Подорож, що триває»

Виставка об’єднує 5 авторів і один соціально-культурний проект, тонкою ниткою переплітає між собою 6 історій про те, що таке подорож, об’єднуючи все в єдиній клубок, який є одним з ключових об’єктів експозиції. Він не дає змоги відстежити закінчення «шляху», а також визначає назву виставки «Подорож, що триває», символізуючи подорож як таку, подорож довжиною в життя, творчий шлях авторів та історично-культурний шлях України та українців.

Виставка піднімає чотири теми: подорож, біографія, творчість та соціально етнічні питання. Де життя, професія і подорож авторів виступає підтвердженням і основою їх художньої діяльності.

Це розповідь про кожного з авторів за допомогою їх бачення, через призму подорожей. У кожного з авторів свій шлях і своя історія про те, що таке подорож.

Учасники виставки:

Ukrainer – це проект для шанувальників інтелектуальних медіа та несподіваних географічних відкриттів. Започаткований у червні 2016 року, аби познайомити українців та іноземців з невідомою історією та культурою регіонів, показати локальних героїв та професії, що зникають.

В рамках виставки представлені роботи про людей, які творять країну кожного дня своїм ремеслом та вмінням, а також про місця, які частіше за все не потрапляють до путівників. Про Україну та українців. Команда втілила масштабну дослідницьку подорож Україною. За майже 2,5 роки охопила усі 16 історичних регіонів країни — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії.

Marko Halanevych – відомий в Україні та світі музикант гурту ДахаБраха. Для менш широкого кола він – один із засновників ще однієї музичної формації OY Sound System, а також актор, дизайнер та фотограф. Ще під час навчання в Інституті філології Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка Марко потрапив до невеличкого простору Центру Сучасного Мистецтва ДАХ, де познайомився з Владом Троїцьким і почав працювати під його керівництвом в різних мистецьких проектах.

В рамках виставки представлені чорно-білі, жанрові фотографії. Роботи зібрані з усього світу під час численних музичних гастролей і подорожей автора. На фотографіях зображені моменти повсякденного життя людини.

Горбань Сергей – понад двадцять років тому змайстрував перше гончарне коло і заснував керамічну майстерню, в якій відтворюються старовинні технології виготовлення гончарних виробів і дров’яного випалу. Власник гончарної школи і один з кращих керамістів України. Його виставки проходили в Києві, Львові, Одесі, Дніпрі. Його роботи прикрашають колекції музеїв. Представляв Україну на виставці Експо в Шанхаї в 2010 році.

На виставці представлена ретроспектива його робіт з кераміки. Від ранніх творів і до сьогодні простежимо, як змінювалось бачення митця.

Сергей Готвянский (Sergey Gotvyansky) – дизайнер, архітектор, засновник мультидисциплінарної студії Nottdesign, фотограф. Володар престижних світових нагороди (Європа, Азія). Неодноразовий переможець в номінації Інтер’єр року (Україна).

На виставці представлені фотографії світової архітектури і людини в русі. Демонструють погляд автора на подорожі та відображають його професійну діяльність як архітектора.

Юрий Стефаняк (Juryj Stefanyak) – фотограф. Позаштатний кореспондент газети «День». Фотограф проекту Ukrainer. Учасник міжнародних та групових виставок. Офіційний фотограф фестивалів Koktebel Jazz Festival, Atlas Weekend, Z-Games, «100пудовка», Белые ночи, «Соседний Мир», «Best City.Ua», Polyana Music Festival, резидент Module і Abstract Beats.

Представляє на виставці фото слайди своїх «insta stories», якими виводить соціальні мережі на новий рівень сприйняття. Роботи розкажуть нам про подорожі по рідному місту Дніпро і покажуть життя міста, такою яка вона є насправді.

Алена Загребельная – художниця, графічна дизайнерка, поетеса, фотографиня, майстерка перформансу. Перформативними практиками офіційно займається з 2016-ого.
Представляє на виставці триптих, в жанрі перформанс “В собі”:

  • “Занурення” (8.02 о 19:00)
  • “Ізоляція” (16.02 о 13:00)
  • “Конфлікт” (27.02 о 17:00)

Мета виставки показати багатогранність подорожей і зрозуміти, які вони бувають. Подорожі в далекі країни або по Україні, подорожжю може бути щоденна прогулянка по знайомій вулиці рідного міста, або подорож вглиб себе, а також подорож довжиною в життя. Задуматися про те хто ми є, що ми є і до чого ми йдемо. На якому шляху ми знаходимося, як і куди ми подорожуємо? А головне показати, що всі ми з вами об’єднані в одне ціле і ми – українці.

Протягом всієї виставки будуть проходити майстер-класи від авторів.

Куратори виставки Татьяна Шлапак, компанія GoTogether, що спеціалізується на «подорожах з ідеєю».

Виставка працює з 8-27 лютого
щодня з 11:00 до 17:00 (середа до 20:00)
(крім понеділка і четверга)
Музей “Літературне Придніпров’я”