Виставка “Чорнобильці Дніпропетровщини: 30 років разом”

За ініціативою Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» (голова ради О.В. Геращенко), та за участю Дніпропетровської міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» (голова ради О.В. Суббота) Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького представляє виставку приурочену до дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та 30-тої річниці створення Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».

Експозиція містить матеріали, які уособлюють дух тієї «невидимої війни з мирним атомом», яка вразила величезну територію без пострілів, атак бронетехніки, нальотів авіації. Наслідки Чорнобиля були б набагато більшими, якби не мужність і самовідданість людей, які за покликом Батьківщини та свого серця  зробили крок в радіоактивне пекло, не дивлячись на смертельну небезпеку, ризикуючи своїм здоров’ям і власним життям. Їх героїчними зусиллями вдалося в стислі терміни приборкати «мирний атом».

Наша область однією з перших вступила в бій з атомною стихією. Загін ліквідаторів області: близько 24000 чоловік, у тому числі з м. Дніпра близько 9.000.

У свою чергу місто прийняло понад 1.000 евакуйованих з забруднених радіацією територій, надавши їм житло. Всього область надала 600 квартир для евакуйованих.

Відвідувачі зможуть побачити особисті речі, документи і фотографії – ліквідаторів ЧАЕС, комплекти засобів індивідуального захисту від радіологічної та хімічної загрози, прилади для вимірювання рівня радіації, а також одяг ліквідаторів.

З 1986 року обласна лікарня ім. Мечникова починає приймати на лікування ліквідаторів та постраждалих в наслідок катастрофи людей. На виставці будуть представлені матеріали лікарні ім. Мечникова.

Дуже важливо зберігати і передавати пам’ять про цю страшну аварію, щоб нинішнє покоління шанувало подвиг людей, які ціною власного життя запобігли глобальній катастрофі, яка могла знищити не тільки Україну, але і частину Європи.

Виставка відкриється 08.11.2019 року о 11.00 і триватиме до 28.11.2019 року.