Виставка “Охорона традиційних ремесел і мистецтв як запорука миру”

Виставка «Охорона традиційних ремесел і мистецтв як запорука миру» є спільною ініціативою Національної академії мистецтв України, Міністерства культури Колумбії, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Центру розвитку «Демократія через культуру» і Управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської ОДА.

В основу її покладена успішна практика Колумбії з охорони нематеріальної культурної спадщини «Стратегія з охорони традиційних ремесел заради побудови миру», яка 2019 року внесена ЮНЕСКО до Реєстру кращих охоронних практик.

Гасло виставки «Жива традиція –живі знання – жива культура – живий світ» вказує на визначальну роль культури, традиційних знань і навичок – що передаються від покоління до покоління, видозмінюються, осучаснюються – в розвитку сучасного суспільства, досягненні соціальної злагоди, побудові миру. Відштовхуючись від люб’язно наданої Міністерством культури Колумбії візуальної та текстової презентації їхньої програми, що розвивається в 11 містах Колумбії, ми пропонуємо познайомитися з українською практикою, що дозволяє скласти не менш успішну програму творчого шляху до миру й соціальної злагоди в Україні.

Виставка презентує колумбійський досвід й можливості України в цьому напрямку, оскільки кожна місцевість додає свій зразок живої культури, а отже, представляє людей різних національностей і віку, які є культурними амбасадорами миру.

Виставка буде презентована в Україні в м.м. Київ, Одеса, Мелітополь, Харків та Львів, після чого її приймуть інші країни – Білорусь та Північна Македонія. Завершиться експонування в Колумбії.

Виставка розпочинає свою роботу 27 січня 2020 року о 14 годині в Літературному музеї за адресою: м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 64 та продовжить свою роботу до 9 лютого 2020 року.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*