Виставка В. Козака “Капсули”

З 8 серпня в Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького працює виставка В. Козака «Капсули».

Образ, який об’єднує всі експонати та є наскрізною ідеєю виставки, — КАПСУЛИ. Капсула — це лише оболонка. Сама по собі вона ані добра, ані погана. Це захисний бар’єр, сфера розмежування того, що зовні й зсередини, фізичний кордон між «там» і «тут». Капсула дає можливість говорити про форму і зміст, капсула захищає — і разом з тим обмежує. Капсула ховає таємницю. В капсулі мармуру причаїлася скульптура. В капсулі дерева — сакральний образ. В капсулі душі — наші відчуття й емоції.

Виставка є результатом доволі складних та емоційно важких зустрічей людей, які в силу різних обставин та подій фізично опинились по різні сторони від лінії розмежування на Сході України. Говорити з іншими важко, тим паче в умовах конфлікту, коли здається, що інша сторона просто не здатна збагнути наші відчуття та думки — і ми знов замикаємось у своїх ізольованих всесвітах, у капсулах нашого оточення, досвіду, культури, форми чи стилю життя. Так комфортніше і безпечніше. Напруга, конфлікт, війна лише посилюють нашу внутрішню капсулізацію, звужуючи коло особистої відповідальності, включеності до радіуса кількох метрів навколо нас самих та наших близьких. Перетинання з іншим/іншою – один з результатів взаємодії, що призвів до відкриття творчості різьбяра з Луганська В’ячеслава Козака і цієї виставки. Майстер, який до війни досліджував і відтворював дерев’яне оздоблення галеонів Франції, з початком конфлікту занурився у традиційні українські дерев’яні ікони. Це історія людини, яка попри реальні фізичні обмеження та блоки, продовжує лінкувати та зв’язувати наші усамітнені та поляризовані капсули.

ХУДОЖНИК: В’ячеслав Козак займається різьбярством вже майже 40 років. Він навчався у французьких майстрів, проходив стажування в Парижі. У своїх роботах майстер апелює до слов’янської, чи, як він сам каже, праукраїнської міфології, легенд та традицій, а ще – інтерпретує артефакти XVII століття. Найбільш яскраві роботи — це інтер’єрі панно, які знаходяться у Національному морському музеї у Парижі, і 17 дерев’яних ікон для іконостаса.

Виставка триватиме до 23 серпня 2020 року у внутрішньому дворику історичного музею.

Музей працює: вівторок-неділя 11.00-16.45.
Адреса: пр. Дмитра Яворницького, 16; тел. для довідок 066-100-29-80

Вхід вільний.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*