“Матеріальні сліди перебування німців на території України  ХІХ- поч. ХХ ст.: мир і війна”

До дня звільнення міста Дніпра від нацистської окупації та в рамках круглого столу «Україна та Німеччина у світових війнах: образи та підходи до політики пам’яті» в музеї відкрилась виставка «Матеріальні сліди перебування німців на території України  ХІХ- поч. ХХ ст.: мир і війна».

На виставці представлені унікальні матеріали часів Першої світової війни та австро-німецької присутності на Катеринославщині в 1918 р. – зброя, предмети фронтового побуту 1914-1918 рр., документи та фотографії того періоду. Однак зв’язки України з Німеччиною мають тривалу історію мирного співіснування, тісних торговельних та економічних зв’язків. Так, з XVIII ст. німецькі колоністи активно заселяють плодючі землі півдня України – представлений комплекс німецьких поселенців з колонії Ямбург – традиційний одяг, меблі, предмети ужитку. В ХІХ ст. на Катеринослащині будувались та працювали підприємства інвесторів з Німеччини, заможні містяни користувалися німецькими якісними імпортними предметами (фотоапарати, годинники, гасові лампи, пивні кухлі), які можна побачити на виставці.

Генеральний консул Німеччини в Україні Штефан Кайль надав на виставку два щоденники свого батька, який воював на Східному фронті та в грудні 1942 р. був у Дніпропетровську, про що згадує в своїх записах.
Виставка працює з 11:00 до 16:45 щодня, крім понеділка в 11 залі історичного музею, пр. Яворницького 16.

Вхід вільний.