Виставка “Неприборкана пам’ять”

27 листопада о 15:00 в 12 залі музею відбудеться відкриття виставки «Неприборкана пам’ять», приуроченої до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій.

У відкритті виставки візьмуть участь голова Дніпровського товариства політв’язнів і репресованих та Регіональної комісії з реабілітації І.Дремлюга, донька дисидента М.Береславського Ж.Крижановська, співробітники відділу історії України 1917-1945 рр. ДНІМ ім.Д.Яворницького: Т.Цимлякова, Д.Романчук, І.Рева запропонують відвідувачам здійснити ретроспективну подорож у часі, зробивши одну зупинку в помешканні 1960-1980-х рр., а іншу – в сільській хаті 1930-х років…

Що об’єднує ці дві локації часу і простору?

Виставка «Неприборкана пам’ять» запрошує відвідувачів поглянути на трагедію українського народу з несподіваного ракурсу – очима відомих дисидентів нашого краю: Григорія Омельченка та Олександра Кузьменка, які народилися в с. Лоцманська Кам’янка, Петра Розумного, уродженця с. Чаплинка, та Гаврила Прокопенка з с. Жданівка Магдалинівського району, Івана Рибалки з с. Сурсько-Михайлівка Дніпропетровського району, Миколи Кучера з с. Широке Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, Миколи Береславського з с. Новоспасівка Бердянського району Запорізької області, Василя Сірого з м. Кодима Одеської області. Усі ці люди залишили родинні спогади про Голодомор та репресії в авторських текстах або в пам’яті дітей та близьких, які вже переповіли їх нам.

В експозиційній залі ви побачите особисті речі періоду їх дисидентської діяльності та реконструкцію інтер’єру обіднього столу селянина 1932-1933 рр. – приблизно так, як їх бачили дисиденти, будучи дітьми. Відвідувачі експозиції зможуть ознайомитись із комплексом оригінальних документів з фондів музею, що висвітлюють найтрагічніше явище в роки Голодомору – канібалізм. А також переглянути відеозаписи спогадів очевидців-мешканців Дніпра та області, записані співробітниками історичного музею в 2019 р. – свідчення, які ще ніде не були представлені!

І на останок: через символічне відтворення внутрішньої боротьби людини, яка опинилася на межі фізичного та духовного знищення, за допомогою музейних предметів, фотографій та поетичних творів сучасників ми хочемо розповісти про три шляхи виживання наших предків в умовах тотального замовчування та заборони в СРСР теми Голодомору 1932-1933 рр. Щоби дізнатись які це були шляхи – приходьте на виставку.

Деталі за тел.: 050-85-38-460

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*