“Міф про степ”

У музеї “Літературне Придніпров’я” відбулося відкриття виставки “Міф про степ” та видання «Міф про степ. Мистці дніпровського андеґраунду 1970-х – поч. 1990-х рр.”

В основі праці молодих мистецтвознавців Володимира Малікова та Ольги Щербини лежить спроба поглянути на творчість певного ряду художників, об’єднаних спільним баченням українського мистецького процесу, які наприкінці 1980-х років у своїй художній практиці були тісно пов’язані і навіть здійснювали спроби створити товариство “Степ”, якому так і не судилося відбутися “офіційно”. Утім, цей малий міф про “Степ” став початком нового культурного міфу українського Дніпра.

Розділи видання присвячено ключовим “степовикам”: неординарним художникам Володимиру Лободі та Людмилі Лободі – представникам “неофіційної” мистецької альтернативи к. 1960-х – 1970-х рр., а також молодшому поколінню художників дніпровського андеґраунду к. 1980-х – 1990-х рр. – Сергію Алієву-Ковиці, Володимиру Бублику, Олександру Нем’ятому та Анатолію Сологубу.

В експозиції нинішньої камерної виставки “МІФ ПРО СТЕП” об’єднано вибрані графічні й живописні твори та серії художників. Тут ілюстрації, виконані в техніці естампної графіки Володимиром та Людмилою Лободами. Тут і віртуозний “соковитий” живопис Олександра Нем’ятого. І дещо наївні, у дусі народного малярства, картини самобутнього художника Анатолія Сологуба. Тут і сміливі “безкомпромісні” гравюри та живопис Сергія Алієва-Ковики та Володимира Бублика.

Виставка і презентація відбулися в музеї “Літературне Придніпров’я” також невипадково, адже з цим місцем наших “степовиків” поєднує багаторічний досвід співпраці та теплого спілкування.

До локдауну ознайомитись із виставкою та виданням можна щодня, крім понеділка, з 10 до 17.
Тел. для довідок 0672110543.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*