“Поборення волі”

Виставка “Поборення волі”, приурочена до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.

Уявімо, про що би говорили портрети Т.Г. Шевченка з родин дисидентів, якби могли зустрітись зараз? Відповісти на це питання співробітники музею спробували засобами інсталяції, розмістивши за одним столом зображення Кобзаря та сімейні реліквії з родин дисидентів Миколи Береславського, Івана Рибалки, Олександра Кузьменка та інших.

На виставку ВПЕРШЕ будуть залучені архівні кримінальні справи з фондів сектору архівного забезпечення Управління СБУ у Дніпропетровській області, які мовою документів висвітлюють історію протистояння з радянською системою дисидента І.Г. Сокульського та вчителя з с. Кринички О.Є. Солоного, переслідуваних за “націоналізм” та активну громадянську позицію.

Більшість предметів та фотографій з родинних архівів мешканців Дніпра, зокрема, старовинних козацьких поселень Кам’янка Старожитня (зараз у межах міста – територія Амур-Нижньодніпровського району) і с. Таромське, а також жителів області, ще ніде не публікувались і в стінах музею будуть представленні ВПЕРШЕ. Так, наприклад, Ви вперше зможете побачити фото отамана Архипа Начіненного, який спільно з Н. Махно протидіяв наступу більшовиків у нашому краї.

З в’язку з карантинними обмеженнями для доступу на виставку потрібен попередній запис за тел.: 0508538460, 0979547415

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*