Для України, назавжди/Іоана Молдован

1 грудня о 14:30 на експозиції просто неба “Шляхами Донбасу”/Музей АТО відкриття фотовиставки ІОАНИ МОЛДОВАН, румунської фотожурналістки та письменниці. В рамках розвитку двосторонніх культурних відносин між Румунією та Україною і до Національного Дня Румунії.

Історія про війну, патріотизм, про прагнення до миру і зберігання надії.

… Це був просто ще один день на фронті, де сонце зайшло з тріском. Нічого нового для чоловіків, які відстоюють свої позиції на Зеніті. Просто ще один день з обстрілами та з бігом зігзагом у відкритому полі, щоб уберегтись від снайперських куль. З розвідкою місцевості, солдатською їжею і неспокійним сном. Але це не мало значення. Це не відволікало від виконання своїх обов’язків. Всі вони прийшли сюди, щоб захистити країну. Свою Україну. І це вони зробили. І до сих пір роблять.

Це їхня історія …

Іоана Молдован – позаштатний фотожурналіст, фотограф-документаліст, письменник та автор видань з Бухареста, Румунія.

Її роботи були опубліковані The New York Times, ESPN, Al Jazeera English, Huffington Post, BBC, Der Spiegel, Libération, Deutsche Welle, LensCulture, Radio France Internationale, Slate.fr, Decât O Revista, Dilema Veche та Vice та іншими. Вона також працювала над мультимедійними проектами, що фінансуються Європейською комісією та Фондом Фрідріха Еберта.

У 2016 році вона взяла участь у семінарі Едді Адамса і була нагороджена Меморіальною премією Білла Еппріджа за визначні досягнення та правду у фотографічній журналістиці (Сполучені штати). Посольство в Бухаресті вручило їй нагороду «Мужна жінка» за визначні досягнення у висвітленні істини за допомогою фотожурналістики. У 2018 році вона була обрана для участі у фотоательє у Міссурі, а у 2021 році стала випускницею VII Академії.

Іоана Молдован була однією з десяти східноєвропейських фотографів, відібраних для участі у майстер-класі з документальної фотографії голландським фотоагентством NOOR.

Її фотографії використовувалися в ілюстрованих книгах, демонструвалися на театральних виставах та на численних національних та міжнародних виставках, супроводжували міжнародний захід у музеї Гран-Пале в Парижі, Франція, а деякі були включені до списку 40 найяскравіших фотографій, які колись були зроблені на BuzzFeed.

Фотовиставка триватиме з 1 по 31 грудня 2021 року.

Запрошуємо відвідати!