“200 скульптур з дроту”

12 липня у стінах музею «Літературне Придніпров’я» відбулося відкриття виставки малої пластики дніпровського митця Олега Бублика «200 скульптур з дроту».

Для «Літературного Придніпров’я» символічно, що музей починає працювати з відвідувачами у період військового стану з дебютної персональної виставки Олега Бублика. Ми спільно з митцем робимо кроки у світі експозиційної діяльності в часи повномасштабної війни, протиставлячи життєствердне мистецтво руйнівній силі, творчо приймаючи та переосмислюючи усі виклики.

Дерево. Дріт. В двох виставкових залах музею представлено близько двох сотень невеликих за розмірами скульптурних композицій, техніка виготовлення яких лаконічно поєднала рукотворну пластичність металу з природністю деревини. Сам автор робіт зазначає: «Я хотів спробувати щось нове для себе. До моїх рук потрапив дріт і я вирішив попрацювати з ним. Це захопило мене, почав експериментувати з цим матеріалом». Першим твором у цій техніці став «Портрет батька», відомого дніпровського художника Володимира Бублика. В експозиції відвідувачі можуть побачити і цю роботу, і наступні творчі зображення батька, втілені у металевих вигинах дроту.

Зацікавленість Олега Бублика світовим мистецтвом спонукала до створення своєрідних скульптурних парафразів відомих живописних та графічних полотен інших художників. Так, поціновувачі мистецтва легко впізнають образи з картин Пабло Пікассо та Вінсента Ван Гога, Анрі Матісса та Амедео Модільяні. Автор ставить перед собою завдання передати дротом те, що зображене на папері, зберігши настрій оригіналу.

На виставці класичні образи з європейської мистецької скарбниці межують з сучасними символами боротьби українців, з роботами, які показують трагізм і стійкість наших міст, віру в становлення миру через беззаперечну перемогу.

Ліричним доповненням до скульптурних композицій виступають графічні роботи Олега Бублика, які оспівують природу та історію Придніпров’я.

Музей «Літературне Придніпров’я» запрошує на виставку у вівторок, п’ятницю та неділю з 10:00 до 17:30, у середу та суботу з 11:00 до 18:30; понеділок та четвер – вихідні.

Про автора: Олег Володимирович Бублик. Скульптор, графік. Народився 19 грудня 1975 р. У 1991-96 рр. навчався в Дніпропетровському художньому училищі на живописно-педагогічному відділенні, професор – Григорій Чернета. Виставка «200 скульптур з дроту» у музеї «Літературне Придніпров’я» перша персональна виставка митця.

Якщо бажаєте відвідати відкриття виставки, то необхідна попередня реєстрація у приватних повідомленнях на музейній фейсбук-сторінці.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*