Виставка “Поле бою”

14 вересня 2022 р. о 16:00 у музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилася виставки «Поле болю» дніпровського митця Віталія Старченка.

Віталій Старченко, якому 13 квітня виповнилося 75 років, свій ювілей зі зрозумілих причин не святкував, хоча до повномасштабної війни мріяв і про видання нових книг поезії та прози, і про виставку малярства. Публікацію літературних творів довелося перенести на невизначений час, а час теперішній вплинув на концепцію виставки. Біль та боротьба символічно віддзеркалені у парафразі староукраїнської ікони, який покладений в основу афіші.

Експозиція має літературно-малярський характер: поруч картин розміщені аркуші з віршами. При цьому малярство є своєрідним візуальним фоном для актуальної поезії, яка стверджує позицію автора щодо подій неоголошеної війни московії проти України та українців – війни геноцидної, війни на знищення усього живого на благодатній і страстотерпній Українській Землі…

У багатьох творах (як поетичних, так і малярських) автор не уникав спровокованої подіями плакатності, а також «прямого», отже жорсткого тексту і недвозначного підтексту.

Незначна частина експонованих поетичних творів написана у період локальної агресії. В основному ж цю експозиції складають поезії, створені від початку повномасштабної війни.

Малярську експозицію значною мірою також складають твори часів війни.

Назва виставки підкреслює намір автора експозицією викликати в глядача найшляхетніші, найглибші патріотичні почуття, які породжують переконливе сподівання на остаточну Перемогу України у більш ніж трьохсотрічній боротьбі із московською чингізханню.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*