Виставка-інсталяція “Слово на сходах до Перемоги”

З 14 жовтня 2022 р. у музеї «Літературне Придніпров’я» працює виставка-інсталяція «Слово на сходах до Перемоги», яка приурочена до Дня захисників і захисниць України.

В експозиції представлені твори і відомих до російсько-української війни письменників, і тих, хто відчув потяг до творчості, рефлексуючи щодо пережитого. Буремні події зачепили кожного українця, тому географія творів широка: від Донбасу до Львова, від Києва до Криму. Віталій Запека, Валерій Ананьєв, Анна Шила, Олена Герасим’юк, Сергій Жадан та ще багато талановитих авторів-ветеранів, авторів-волонтерів, авторів-патріотів говорять до нас своїм Словом на сходах до Перемоги.

Слово зберігає знання про світ довкола нас і одночасно з цим творить його, змінює. Саме тому Слово настільки важливе в сучасних умовах для українців, саме через це навіть малоосвічені та агресивні вороги намагаються боротися і зі Словом, продовжуючи мерзенну антигуманістичну справу своїх імперських, совкових попередників.

Із одного боку, письменниці, поети реагують на драматичні й одночасно визначні події цієї війни словом; із іншого – відважні люди, які зі зброєю в руках чи гуманітарною допомогою боронять наші землі, стають письменниками, щоб розповісти все те, що фіксують їхні очі та відчувають серця. Так, з’являються книги війни, що увійшли до експозиції, які ще поповнять музейні фонди. Ці книги різні за жанрами, деякі з них створюють художні світи, які містять у собі біль та надії реальності, інші – документують події, говорять голосами вже полеглих за Батьківщину, голосами, що лунатимуть крізь час, голосами, що розповідатимуть прийдешнім поколінням, як саме Україна здобула омріяну перемогу.

м. Дніпро, просп. Д.Яворницького, 64.
Тел.: 067 211 0543

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*