Виставки витинанок “Нескінченність світу та життя”

25 жовтня у музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилася виставки витинанок «Нескінченність світу та життя» Ольги Іващенко та її вихованців з Центру позашкільної роботи № 1 (м. Дніпро).

У двох музейних залах розміщено близько сорока робіт, виконаних у традиційній українській техніці витинанки. До експозиції увійшли сюжетні та орнаментальні ажурні твори. Великі розміри витинанок із паперу також є продовженням традиції, коли наші прабатьки такими роботами прикрашали стіни хат, полиці, вікна тощо. Однак виставка перетинає межі ужиткового мистецтва з окремими предметами і утворює цілісний художній образ, який випромінює ту саму нескінченність внутрішнього світу українців із самобутньою міфологією, сакральними символами: дерево Життя, козак Мамай, янголи та Богородиця…

Ольга Іващенко демонструє не лише навички витонченого мереживного витинання, а й художній талант у побудові композиції, поєднанні кольорів, «оживленні» олівцем постатей на роботах. Експериментуючи з фоном для витинанок, майстриня змінює настрій робіт, підкреслює сюжет.

Експоновані роботи вихованців – це яскравий приклад наступності у декоративному мистецтві: вони повторюють прийоми майстрині та мають ще не чіткі, але власні риси.

Виставка «Нескінченність світу та життя» в ці складні часи утверджує втішну думку, що історія та культура України цікава та актуальна для творчих людей; що давні символи і сьогодні оберігають та надають сил. Запрошуємо вас переконатися в цьому!

Музей «Літературне Придніпров’я» працює у вівторок, середу, п’ятницю, суботу та неділю з 10:00 до 16:00; понеділок та четвер – вихідні.

Про миткиню: Ольга Іващенко керівниця народного художнього колективу Школа образотворчих мистецтв «Суцвіття» КПНЗ «Центр позашкільної роботи № 1» ДМР, майстриня народної творчості, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, членкиня об’єднання народних майстрів Дніпровського Будинку мистецтв, лауреатка премії імені Тетяни Пати Ольги Володимирівни Іващенко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*