Виставка “Вийшов півник погуляти, по стежині біля хати”

У музеї «Літературне Придніпров’я» створена нова виставка «Вийшов півник погуляти, по стежині біля хати» – перша частина літературно-мистецького проєкту-диптиху, присвяченого дитячій книзі Придніпров’я доби Незалежності.

Вашій увазі представлено твори для дітей рідною мовою, створені в Дніпрі, та мистецькі твори Людмили Тафійчук і Ольги Родкіної.

На виставці представлено книги письменників і письменниць Придніпров’я: Івана Сокульського, Григорія Бідняка, Людмили Левченко, Ірини Прокопенко, Анатолія Кравченко-Русова, Ганни Шепітько, Миколи Цибенка, Олесі Омельченко, Зінаїди Грієвої, Анатолія Загрудного (назва виставки – рядки його поезії).

У центрі експозиції три антології дитячої літератури Придніпров’я: «Котигорошкове поле», «Веселки ріднокраю», «Сяєво жар-птиці».

Епіграфом до виставки стали чудові мистецькі твори відомої художниці та ілюстраторки Людмили Тафійчук.

Інсталяція «Селянське подвір’я» Ольги Родкіної створює неперевершений казковий простір, де розгортаються сюжети придніпровських авторів: от «на подвір’ї півнів двійко кожен день здіймають бійку за зернину, за горох», а десь «мчиться коник по траві, в нього очі голубі» (з віршів Людмили Левченко). В авторській концепції народної майстрині представлено деталізований казковий сюжет із самобутніми персонажами: норовливі півники, горді коники, витончені молодиці та юнак і кізоньки-панянки. Кожна іграшка виконана в авторській техніці ляльки-мотанки. Ця велика інсталяція буде цікава як дітям, так і дорослим.

Повертаючись до основних експонатів – дитячих книг – зауважимо, що вони різні за форматами та обсягами. Деякі з них мало чим відрізняються від тих книжок-метеликів, що друкували ще наприкінці ХІХ ст. – на початку ХХ ст. на Придніпров’ї: тоненькі та маленькі, але змістовні, сповнені любов’ю до українського слова. Інші демонструють тенденції оформлення книг кінця 1990-х – початку 2000-х рр.: яскраві, великі за форматами; в них текст разом із ілюстрацією створюють цілісну картину казкового світу. В художньому оформлені окремих книг вловлюємо авангардні ноти. Багато історій викладено в поетичній формі, яку легко сприймають юні читачі.

Музей «Літературне Придніпров’я» готує до відкриття другу частину виставки-диптиху, яка присвячена дитячій книзі. Зберігаємо інтригу про зміст, тому стежте за анонсами, бо це буде сповнена тепла та світла експозиція, яка принесе нам подих Весни!

Експозиції працюють у вівторок, середу, п’ятницю, суботу та неділю з 10:00 до 16:00; понеділок та четвер – вихідні.
Запрошуємо!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*