Літературно-художня виставка – розповідь про книжку для дітей “Пташечка – перепілочка”

У музеї “Літературне Придніпров’я” відкрилася літературно-художня виставка – розповідь про книжку для дітей “Пташечка – перепілочка”, яку створили поетка Людмила Левченко і художниця Людмила Тафійчук.

Обидві авторки добре відомі в Україні. Свого часу Л. Левченко була названа однією з кращих дитячих письменниць України. А її збірки віршів для дошкільнят “Півень – сурмач”, “Навіщо птахові гніздо”, “Золотий бриль”, “Кольорова грядка”, “Хто яким вдався”, “Скільки в жабки жабенят”, “Лічба”, “Гарні рядна з кропиви” користувалися незмінним попитом у маленьких читачів.

Досвід багатолітнього спілкування з дітьми (Левченко усе життя працювала у дошкільних дитячих закладах міста вихователем і логопедом), знання дитячої психології, оригінальний поетичний талант допомогли створити радісні, емоційні, сповнені добра і любові вірші для маленького читача.

Людмила Тафійчук – цікава й самобутня мисткиня з непересічним художнім мисленням і різноманітними творчими інтересами й уподобаннями. Енергетика й привабливість, притаманна її роботам, переконливість образів йде від глибинного знання української народної традиції.

Вона успішно пробувала себе в живописі, станковій графіці, станковому та прикладному розписі на дереві, вишиваній мініатюрі, книжковій графіці. Неодноразово виступала ілюстратором дитячих книжок, з-поміж яких книжки Людмили Левченко “Золотий бриль” і “Пташечка-перепілочка”.

Як відомо, популярність дитячої книжки визначається не тільки їх смисловим навантаженням, легкістю викладу матеріалу, а й цікавим ілюстративним матеріалом. Органічно поєднуючись з літературним текстом, ілюстрації допомагають дітям краще сприймати і запам’ятовувати твори.

Успішний творчий діалог двох талановитих авторок – Людмили Левченко і Людмили Тафійчук – переконливо засвідчує виставка, присвячена дитячій книжці “Пташечка – перепілочка”.

Запрошуємо відвідувачів у цьому пересвідчитися.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*