Вечір клавесинної музики C. Шабалтіної

В межах мистецького проекту «ЗВУКИ КРІЗЬ СТОЛІТТЯ», що існує на базі музею «Літературне Придніпров’я» м. Дніпропетровська вже третій сезон, відбудеться черговий музичний вечір.

Цього разу зі своєю програмою виступить вже постійна гостя Дніпропетровська – професор кафедри старовинної музики Національної Музичної Академії України Світлана Шабалтіна (клавесин).
Концерт відбудеться в приміщенні музею «Літературне Придніпров’я» 11 березня 2009 р. о 18:00 за адресою пр. К. Маркса, 64; тел: 778-01-00 (Вартість вхідного квитка: 7 грн.).
Світлана Шабалтіна закінчивши Інститут ім. Гнєсіних та асистентуру-стажування у Москві, Світлана Шабалтіна продовжувала вдосконалювати свою виконавську майстерність у провідних західноєвропейських музикантів, зокрема, в класі Ельжбети Стефанської – професора Краківської Музичної Академії.
Виконавська діяльність С.Шабалтіної – унікальне явище сьогодення. Її гру можна почути не лише у концертних залах України, адже це ім’я досить широко відоме музичному світові Європи. Виступи у таких країнах, як Італія, Франція, Нідерланди, Велика Британія, США, Чехія, Угорщина, Польща, Росія, численні записи на радіо та телебаченні, сумісні програми з відомими виконавцями України та зарубіжжя – все це свідчить про те, що Світлана Шабалтіна є одним з видатних музикантів нашого часу. Її репертуар складається з клавесинних творів західноєвропейських авторів та авторів слов’янських країн (українських, російських та польських) 16-18ст.
Фактично, С.Шабалтіна – засновниця української клавесинної школи, оскільки від самого початку очолює клас клавесину, який вперше в Україні було відкрито у 1995 році. Учні професора виступають в залах України та за її межами.
Нинішня програма є своєрідним мостом між музикою західної та східної Європи. В ній представлені танці з «Польської табулатури» та клавесинні твори таких видатних авторів 17-18ст., як К.Б.Бальбатр, Г.Ф.Гендель, А.Форкере, Г.Муффат, Н.Руайє.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*