Нічна екскурсія “Людина і Степ”

З давніх-давен люди приписували ночі магічну силу, вважали, що вночі відбуваються незвичайні події. Згадайте, що й речі у темряві сприймаються не такими, як вдень. А музейні речі, до яких торкалися руки багатьох поколінь, взагалі мають надзвичайну ауру. А ще ми додали музику, світові ефекти, театральних персонажів і створили екскурсію-виставу “Людина і Степ”, адже вважаємо, що саме взаємовідносини цих двох Героїв складають сутність історії нашого краю. Під час екскурсії ми зануримося у загадковий світ давньої історії:
«… Майже сто тисяч років тому людина зв’язала своє життя із Степом. Тут вона вчилася виживати. Тут вона вчилася воювати. Тут вона пізнавала Всесвіт, шукаючи своє місце в ньому. Звідки вона прийшла сюди? Хто були її предки? Можливо дикі міцні вепрі – хазяї всілякого звіру, чи великий Індра, що подарував людям вогонь, а може безстрашний Таргітай, чи богатир-Палван? І виростали серед безлюдного степу великі кургани і поставали на них кам’яні ідоли – величні та мовчазні вартові степу, хранителі пам’яті…»
Ми пройдемо великим Чумацьким шляхом, яким босими ногами проходили наші пращури, пускаючись мов колумби, в сухий океан степів. Шляхом мужніх запорожців – останніх воїнів степу.
«…Великий Степ! Триста років Ти був ареною жорстокої боротьби та славетних перемог твоїх козаків-лицарів. Триста років Ти пестував своїх воїнів-характерників, наділяючи їх Своєю Силою. Триста років вони боронили Тебе, боронили свій Великий Степ..».
Ми „побачимо” як одного дня степовим шляхом здіймаючи велику пилюгу прокотився великий поїзд.
“…То їхала степом володарка могутньої Російської імперії Катерина II. Та й не стільки оглянути скільки іншим показати: власному дворові, європейським державам, бо не було в тій Європі країни, рівної за багатством Великому Степу…”
Ми познайомимся з катеринославським промисловцем, який розповість про те як починався промисловий бум : «…Знаете ли вы какие богатства спрятанные в недрах нашего Края. Более чем 300 залежей полезных ископаемых! Железная руда – первое место в стране! Уголь! Марганец! Вольфрам! Молибден! Золото! По запасами золота наш край занимает первое место в Украине! Нужно работать, работать, работать…» І ми почуємо гуркіт і дзів перших металугійних заводів, нас вразять перші технічні дива (перший залізний міст через Дніпро, перший телефон) «…Дайте только срок и мы превратим Екатеринослав в город заводов, небоскребов и машин. Словно паутина, Степь опутают железные дороги.
И не курганы, а огромные терриконы, карьеры и шахты станут ее символом. Степь станет настоящим заводом, где двадцать четыре часа в сутки, триста шестьдесят пять дней в году все будет крутиться, звенеть, грохотать. Все будет работать!…» І разом із великим українським письменником Олесем Гончаром ми побачимо мертвий Степ «… Ні деревця ніде, ні доріг, ні людського житла. І скільки зглянеш, височать по всьому степу ракети, немов обеліски…»
Екскурсіі проводятся за попереднім замовленням за тел.: (0562) 46-34-22
Кількість відвідувачів в групі: 25 осіб.
Вартість квитка: 60 грн. (екскурсії проводяться по мірі формування групи).
Вартість колективного замовлення: 1500 грн. (не залежно від кількості екскурсантів, але не більше 25 осіб.)