Західноєвропейська музика XVIII століття

25 квітня 2012 року в музеї «Літературне Придніпров’я» в межах мистецького проекту «Звуки крізь століття» відбудеться вечір старовинної музики.
У програмі представлені твори західноєвропейських композиторів 18 століття – періоду найбільшого розквіту клавесинного мистецтва. Прозвучить музика наступних авторів:

  • Йоганн Себастьян Бах (1685-1750) – один з найвизначніших композиторів в історії музики, що залишив колосальну творчу спадщину. Був відомим свого часу виконавцем-віртуозом на органі та клавесині, неперевершеним імпровізатором, педагогом.
  • Георг Фрідріх Гендель (1685-1759) – композитор, що належить одночасно до трьох національних культур. Розпочавши кар’єру у Німеччині, продовжив творчий шлях в Італії. Розквіт припадає на період його діяльності у Лондоні.
  • Доменіко Циполі (1688 – 1727) – італійський композитор, останнє десятиліття творчої діяльності якого пов’язано з Аргентиною. Музика його користувалася широкою популярністю по всій Південній Америці.
  • Жак Дюфлі (1715-1789) – один з останніх представників плеяди французьких клавесиністів. Був близький з Ж.Ж. Руссо, консультував його з музичних питань (особливо пов’язаних з клавесинною грою), писав статті про музику для енциклопедії.

Програму представляють Олександр Панаскін та Вікторія Гамазова – виконавці старовинної музики на клавесині і блокфлейті. Також у програмі бере участь Валерій Богданов (віолончель). Почток о 18:00.

Квитки можна придбати у касі музею за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, б. 64, тел. (056) 778-01-00.