Вечір клавесинної музики

12 грудня 2012 року о 18:00 в музеї «Літературне Придніпров’я» відбудеться вечір клавесинної музики Наталії Сікорської (Київ).

2012.12.12.-Sikorskaja(1).jpg

Наталія Сікорська – піаністка, клавесиністка, закінчила Київську середню спеціальну музичну школу ім. М. В. Лисенка та фортепіанний факультет Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, а також аспірантуру на кафедрі старовинної музики за фахом клавесин (педагоги А.П. Муравський, Заслужений артист України Ю.Н. Кот, С.М. Шабалтіна), де згодом написала дисертаційне дослідження на тему «Редакції клавесинною музики Бароко у Франції другої половини XIX століття» (науковий керівник – кандидат мистецтвознавства Є. Шевчук).
Брала участь у численних майстер-класах авторитетних західних музикантів (Е. Стефаньскої, В. Клосевіча, М. Шпаньї, К. Стембріджа, А. Штайєра, М. Топоровського, З. Рампе, Б. ван Оорта, Б. Біллетера, С. Стендейджа, К. Паульсена-Майєра, Г. Баха, Е. Лоуренса-Кінга та ін.) і в численних міжнародних конкурсах і фестивалях в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині, Італії, нагороджувалася дипломами та званням «дипломанта міжнародного конкурсу».
З 1998 р. діяльно пропагує в Україні старовинну музику у виконанні на історичних інструментах, у тому числі, взявши участь у створенні і роботі експериментальної кафедри «Старовинної та камерної музики» на базі музфакультета Київського Національного університету культури і мистецтв (1998-2003, зав. кафедрою – Заслужена артистка України В. Жадько), де вела класи клавесина (як спецінструменту) і камерного ансамблю, практикум «Основи орнаментики», авторський курс лекцій «Музична риторика».
З 1993 р. веде активну виконавську діяльність в Україні та за кордоном, має записи на радіо, телебаченні. Серед творчих здобутків останніх років виконання таких сольних програм як «Твори К.Ф.Е. Баха на старовинних клавішних інструментах», концерт-лекція «Євангелістські образи та сюжети в клавесинній музиці І.С. Баха: музикознавчі дослідження і виконавські інтуїції», концерти клавесинної музики різних національних шкіл «Séances hіstorіques», програма «Arboretum musicale» у складі дуету клавесиністів зі С. Шабалтіною та ін.
На концертах міжнародного фестивалю «Київ Мюзік Фест» різних років у виконанні Н. Сікорської звучали прем’єри творів сучасних українських композиторів. У складі камерних ансамблів співпрацювала з відомими музикантами – І. Андрієвським, О. Спренцісом, Г. Коноваловим, А. Семікозовим, Т. Яропудом, А. Лагошею, Ю. Білоусової та іншими талановитими українськими виконавцями. Останнім часом плідно розвиваються творчі стосунки з російськими колегами, зокрема з ансамблем «The Pocket Symphony» (лауреатом міжнародного конкурсу ансамблів стародавньої музики в Гаазі) під керівництвом скрипаля, гамбіста, диригента Назара Кожухаря. У минулому концертному сезоні спільними зусиллями вдалося здійснити міжнародний музичний проект «Концерти І.С. Баха для одного, двох, трьох і чотирьох клавесинів і струнних інструментів» в Колонній залі ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України, в програмі якого разом з Н. Кожухарем, С. Шабалтіною, М. Ємельяничевим, А. Шевченко, Г. Матюкової, Сікорська брала участь у виконанні сольних партій концертів.
Як солістка співпрацює з камерним оркестром Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського та Ансамблем ім. Б. Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України (диригент – Заслужений діяч мистецтв І. Андрієвський), оркестром Національної радіокомпанії України (диригент – Заслужена артистка України В. Жадько).
Н. Сікорська з 1998 р. працює в Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського. Веде класи фортепіано і клавесина в Київській школі мистецтв ім. М. Вериківського. Займається дослідницькою роботою в області виконавських стилів XVIІ-ХІХ ст.

Квитки можна придбати в касі музею за адресою:
м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 64. Тел. (056) 778-01-00.