Стародубов А.Ф. – 100 років з дня народження

19 березня 2009 р. виповнюється 100 років з дня народження краєзнавця нашого міста А. Стародубова.
Народився Анатолій Федорович у 1909 р. в родині службовця в Пензенській губернії. У 1917 р. родина переїжджає до Катеринослава. Під час навчання в школі Анатолій Федорович у футбольній грі пошкодив ногу, внаслідок чого в ній розвинувся туберкульоз кістки. Тривале лікування не усунуло наслідків, і майбутній краєзнавець на все життя залишився інвалідом. Але незважаючи на це, він успішно закінчив школу і металургійний інститут.
У юнацтві деякий час співав у хорі Преображенського собору. Протягом усього життя він захоплювався колекціонуванням художніх і з видами міст листівок, а також книг, виданих в дореволюційний і радянський час. У його колекції було понад 600 листівок з видами Катеринослава і близько 300 – з видами нашого міста (сьогодні вони зберігаються в історичному музеї).
У його особистій бібліотеці було не менше двадцяти книг про дореволюційний Катеринослав: “Перше століття Катеринослава” В. Володімірова, “Літопис Катеринославської вченої архівної комісії”, “Весь Екатеринослав”, “Календар-щорічник Придніпров’я” та інші, а також багато десятків газет, які видавалися у Катеринославі.
Але з усіх краєзнавчих публікацій Анатолія Федоровича на перше місце треба поставити його щоденник, який він почав вести 1 серпня 1918 р., коли йому було 9 років. З нього, на жаль, збереглися тільки записи періоду історії міста від 1918 до кінця 1929 рр.. (в експозиції 5-ї зали історичного музею можна побачити витяги з щоденника). У 2001 р. його щоденник був перевиданий – “Записки очевидця”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*