Дмитро Яворницький та його родовід

26 березня 2009 року, о 13 годині в Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького (пл. Шевченко, 5), відбулась презентація книги «Дмитро Яворницький та його родовід».
Унікальність цього видання полягає в тому, що вперше в українській історіографії простежується довгий та складний шлях формування Дмитра Івановича Яворницького як талановитої особистості на тлі його родинних стосунків. Надано вичерпну, повну інформацію про його родовід. Адже як казав Михайло Слабошпицький: «Він сам – це ціла наша козацька енциклопедія».
Здавалось би, що всі сторінки його життєвого шляху нам уже відомі. Але то лише на перший погляд, адже книга «Дмитро Яворницький та його родовід» яскраво ілюструє той шлях яким йшли предки Дмитра Яворницького. Його чекав шлях священика, неодноразово пройдений членами його родини, але на те він і талант, щоби міняти свою долю.
Д.І.Яворницький вирвався із замкненого кола священицької сім’ї, увічнивши себе і свій рід в історії.
Останніми роками постать видатного дослідника Придніпровського краю Д. І. Яворницького не обділена увагою науковців. Однак більшість з них зосереджує увагу виключно на літературній і громадській діяльності «козацького батька», оминаючи питання про його походження, родинні та дружні стосунки. Цю інформаційну нішу має заповнити видання «Дмитро Яворницький та його родовід».
Прес-служба«Інституту Україніки»
Тел. для довідок: 056 377 44 93; 050 36 35 29