Презентація книги “Павлоградське повстання 1930 р. документи і матеріали”

29 квітня 2009 р. о 12:00 в прес-центрі ІА «Новый мост» відбулася презентація книги “Павлоградське повстання 1930 р. документи і матеріали”.
У збірці вперше в українській історіографії розкрито антирадянське повстання селян 1930 р. на Дніпропетровщині. Повстання селян в Україні 1930-их років мали масовий характер, однак досі всі відомості про них приховувались владою.
Спогади очевидців та їхніх нащадків зібрані міжнародною громадською організацією «Інститут Україніки», розсекречені архівні документи Галузевого державного архіву СБУ, свідчать про масовий опір селян України політиці колективізації, розкуркулення та хлібозаготівель.
Вміщені у книзі документи ДПУ УСРР розкривають також страшну картину голоду 1932-1933 років на Дніпропетровщині, що особливо лютував у районах, охоплених у минулі роки «петлюрівщіною», «Махновщина», «контрреволюцією».
У прес-конференції брали участь і співробітники нашого музею: заступник директора з наукової частини – В.М. Бекетова і заввідділом історії України та краю 1917-1945 рр.. – Л.М. Маркова (брала участь у написанні матеріалів для цієї книги).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*