День пам’яті жертв політичних репресій

17 травня 2009 р. в Україні пройдуть меморіальні заходи з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій. Участь у цих заходах візьме Президент України Віктор Ющенко.
17 травня, у відповідності з Указом глави держави, в Україні буде приспущено Державний Прапор, обмежено проведення розважально-концертних заходів, спортивних змагань. Це також стосується внесення відповідних змін до програм радіо і телебачення.
Нагадаємо, у травні 2007 р. В. Ющенко підписав Указ “Про заходи у зв’язку з 70-ю річницею Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років”.
Цим документом встановлено, що в третю неділю травня в Україні відзначатиметься День пам’яті жертв політичних репресій.
15 травня в Дніпропетровську в приміщенні діорами “Битва за Дніпро” вшанували пам’ять жертв політичних репресій.
Учасниками заходів стало управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації, представники товариства політичних в’язнів і репресованих, громадських організацій, обласних організацій політичних партій, молодь міста та багато інших. У своїх виступах учасники відзначили, що необхідно привертати увагу до трагічних подій історії України, відроджувати національну пам’ять.
Присутні вшанували пам’ять загиблих і постраждалих від терору хвилиною мовчання. Після закінчення заходу громадськість і представники влади поклали квіти до Меморіалу жертв політичних репресій і Голодомору.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*