Презентація книги “Петро Калнишевський та його доба”

Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І.Яворницького спільно з клубом «Ріднокрай» при краєзнавчому відділі Обласної наукової бібліотеки та Інститутом Суспільних Досліджень проводять презентацію унікального видання: «Петро Калнишевський та його доба. Збірник документів та матеріалів».
Презентація відбудеться 22 грудня 2009 р. о 15:30 у 2-й залі історичного музею (зала козацтва).
Видання підготоване Всеукраїнським благодійним фондом ім. Петра Калнишевського за участи Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України та Центрального державного історичного архіву України у м. Києві.
У виданні опубліковано джерела, що висвітлюють життя та діяльність останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Івановича Калнишевського, що зберігаються в архівах та музеях України, Росії та Польщі.
Вміщені у збірці матеріали висвітлюють політичну кар’єру останнього кошового, його діяльність як козацького урядовця: зв’язки і відносини з російською, польською, османською та кримськотатарською центральними та регіональними владами, стиль управління Військом Запорозьким, дають можливість детально простежити біографію Петра Калнишевського після знищення Запорозької Січі, його перебування у Соловецькому монастирі.
Продовжуючи існуючу традицію публікацій комплексів документів до біографій видатних очільників українського козацтва, цей збірник, разом із тим, є першим подібним виданням, яке присвячено керівникові Січі в останні десятиліття її існування. Переважна більшість документів, вміщених у збірнику, публікується вперше і дозволяє значно розширити наші уявлення про вітчизняну історію, запорозьке козацтво, та, зокрема, минувшину Дніпропетровщини.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*