120 років з дня народження В.М. Корецького

18 лютого 1890 р. в Катеринославі народився Володимир Михайлович Корецький.
Корецький – радянський юрист-міжнародник, фахівець у галузі міжнародного приватного права та загальної історії держави і права, академік АН УРСР. У 1949-1951 рр.. член Комісії міжнародного права. C 1949 р. очолював утворений в Києві Сектор держави і права АН УРСР, а після перетворення в 1969 р. Сектора до Інституту держави і права АН УРСР був директором Інституту до 1974 р. входив до складу радянських делегацій на сесіях Генеральної Асамблеї ООН в 1946 р., 1947 і 1949 рр.. від УРСР; брав участь у роботі ряду міжнародних конференцій і комісій ООН. Був членом Постійної палати третейського суду, в 1961-1970 рр.. член Міжнародного суду ООН.
Нагороджений орденом Леніна і орденом Трудового Червоного Прапора. Володимир Михайлович – єдиний вчений-юрист в колишньому СРСР, який був удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.
У повоєнний час і майже до кінця життя Володимир Михайлович був одним з найбільш активних учасників у роботі нової міжнародної організації ООН від УРСР.
Значний внесок В. М. Корецький вніс в науку історії держави і права. Однією з його відомих робіт є дослідження проекту чеського короля Іржі Подебрада про організацію миру і безпеки 1464 р., яка отримала назву “Проект Іржи Подебрада про організацію світу і сучасність”.
Помер учений 25 лютого 1984 р.; похований на Лук’янівському кладовищі в Києві.
15 лютого 1990 р. Рада міністрів УРСР присвоїв Інституту держави і права АН України ім’я В. М. Корецького.
5 грудня 2007 р. Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України було прийнято рішення про ініціювання Міжнародного юридичного конкурсу імені В. М. Корецького з міжнародного права.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*