День пам’яті О.П. Блаватскої у Дніпропетровську

7-8 травня 2010 року у Дніпропетровську проводиться ряд заходів, приурочених до Дня Білого Лотоса. Цей день щорічно відзначається у всьому світі, як день пам’яті Олени Петрівни Блаватської (1831-1891) – всесвітньо відомої дослідниці давніх релігійних і філософських вчень, письменниці, засновниці Міжнародного теософського товариства, уродженки Катеринослава (Дніпропетровська).
7 травня:
10.00-17.00 – на кафедрі філософії Національного гірничого університету буде проходити Науково-практична конференція «Сучасне світорозуміння: духовні аспекти розвитку науки XXI століття». На конференції, серед інших, будуть розглянуті теми:

  1. Сучасна наука та її зв’язок з Вічною Істиною (Головченко Т.В., голова Дніпропетровського об’єднання теософів «Софія»);
  2. Ведична «Космогонія» (РВ Х, 129) в контексті археологічних і літературних пам’яток XII – II тис. до н.е., а також «Таємної Доктрини» О. П. Блаватської (Шилов Ю.О., кандидат історичних наук, професор ПРА, МАУП, м. Київ);
  3. Повернення імені та спадщини О. П. Блаватської у вітчизняний соціальний і науково-культурний контекст у 1990-2010 роках (на прикладі діяльності Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького) (Аліванцева О.В., зав. Відділом «Музейний центр О.П. Блаватської та її родини» Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького).

8 травня:
10.00 – День Білого Лотоса. Читання пам’яті О. П. Блаватської в Музейному центрі О. П. Блаватської та її сім’ї.
11.00 – відкриття фотовиставки представників творчого езотеричного об’єднання «Аравела» Валерія Крючкова та Михайла Чебурашкіна. Виставка включає в себе два тематичних цикли – «Гори» (Тибет) і «Тонкий світ».
Крім цього – у всіх бажаючих буде можливість покласти квіти до меморіальної дошки і портрета О. П. Блаватської в будинку, де вона народилася, а також прослухати екскурсію по залах музею.